Палата громад парламенту Канади визнала дії РФ в Україні геноцидом українського народу. Про це повідомляє пресслужба канадського парламенту.

Відповідну заяву підтримали всі депутати.

«Враховуючи те, що є чіткі та достатні докази систематичних і масових воєнних злочинів і злочинів проти людства, які вчиняються проти народу України збройними силами Російської Федерації під керівництвом президента Володимира Путіна та інших представників російського парламенту..Палата представників визнає, що Російська Федерація здійснює акти геноциду проти українського народу« », – йдеться у повідомленні.

У заяві Палати громад Канади уточнюється, що воєнними злочинами, вчиненими російськими військовими в Україні, є масові звірства на захоплених українських територіях, систематичні випадки умисного вбивства цивільних та осквернення трупів, примусова депортація українських дітей, катування, фізичне та психологічне травмування, зґвалтування. Палата громад, до складу якої входять 338 депутатів, – нижня палата парламенту Канади.

Нагадаємо, 14 квітня Верховна Рада визнала дії російських військ в Україні від 24 лютого геноцидом українського народу. Тоді народні депутати звернулися до урядів та парламентів іноземних держав щодо визнання дій російських військових в Україні геноцидом українського народу.

«Вчинені ЗС РФ дії є не просто злочином агресії, а переслідують мету системного та послідовного знищення українського народу, його самобутності та позбавлення його права на самовизначення та самостійний розвиток. Це потребує невідкладного визнання дій, вчинених ЗС РФ під час останньої фази збройної агресії РФ проти України, яка розпочалася 24 лютого 2022 року, геноцидом українського народу», – йдеться в пояснювальній записці до постанови парламенту.

У заяві Ради вказується, що акти геноциду в діях Росії проявляються, зокрема, у вчиненні масових звірств в містах Буча, Бородянка, Гостомель, Ірпінь та інших. Президент США Джо Байден 12 квітня вперше означив словом «геноцид» дії, до яких вдається Росія на території України. Звертаючись до американців, він наголосив, що їхній добробут не має залежати від того, чи «диктатор вчинить геноцид», маючи на увазі дії російського лідера Володимира Путіна щодо українців.

Інші світові лідери, такі як британський премʼєр Борис Джонсон та польський президент Анджей Дуда, також використовували слово «геноцид», щоб описати дії Росії в Україні. Використання такої риторики наразі не тягне за собою ніяких юридичних наслідків, але має значну політичну вагу. Зазаначимо також, що Естонія та Латвія також визнали дії російських збройних сил геноцидом українського народу.