На Півдні тривають важкі бої з російськими загарбниками. Однак українські бійці мужньо виконують поставлені завдання. Російська армія ж ввела у бій резерви. Про це розповів радник ОП Олексій Арестович в ефірі одного з телеканалів.

Арестович пояснив, що коли наступаєш на угруповання в 30 БТГр, то рано чи пізно зустрінешся з резервами. Однак наші війська не припинили виконувати свої завдання. Вони реалізовують задум команди. Деталей Арестович не розкрив, оскільки Генштаб просив про тишу. Єдине – наголосив, що основним змістом того, що там відбувається, є удари по логістичній інфраструктурі росіян.

Радник розповів, що після одного удару по плацдарму окупантів 1 вересня лише з одного місця на правому березі Дніпра вивезли 3 КАМАЗи “двохсотих” російських військових. Зараз окупанти намагаються поповнити свої втрати на Півдні України, чинити опір вони не готові. Таку думку в ефірі одного з телеканалів висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

У Криму та Мелітополі помічені рухи російської військової техніки в напрямку Херсона. Мусієнко розповів, що росіяни зазнають втрат, які треба поповнювати. ЗСУ знищує склади з російськими боєприпасами, живу силу, техніку й командні пункти окупантів. Тому колони техніки, помічені в Криму й Мелітополі, мають на меті забезпечити бодай якесь постачання на правобережжя Херсону.

Інтенсивність обстрілів від ЗСУ помітно зростає. Це видно за даними, які є. Географія обстрілів розширюється. Тобто щільність вогню українських сил збільшується, – зазначив військовий експерт.

За його словами, у ворога є деморалізовані підрозділи, які не вірять, що росія готується до наступу на Миколаїв, на Кривий Ріг

“Усе більше сигналів, особливо з передніх рубежів. Ніхто не вірить у наступ і готується перейти в глуху оборону”, – зауважив Мусієнко.

Тож і моральний стан окупантів погіршується, як і їхнє забезпечення, як і логістичні шляхи. Вони намагаються розв’язувати це питання за допомогою поромних переправ, але компенсувати мости так не вдасться. На лівобережжі Херсонщини пригнічення серед окупантів менше. Вони укріплюються і готують оборонні рубежі. Особливо на північному напрямку. На Запорізькому напрямку, зокрема в Мелітополі, активно працює український рух опору. Тож ситуація далеко не однозначна.

“Там влаштували свято комунізму. Возять якісь концерти, намагаються роздавати продукти. Тобто все намагаються зробити безплатно, щоб хоч якось привернути увагу місцевого населення”, – зазначи керівник Центру військово-правових досліджень.

Він додав, що місцеве населення абсолютно не лояльне до російських військових. Окупанти бояться, що звідкись щось може прилетіти або навіть певна “біда” з ними трапиться через місцевих. Насправді так часто і відбувається. Зауважимо, в окупованому Маріуполі зафіксовано переміщення російської військової техніки з новою дивною позначкою. Раніше її було помічено під час перекидання 3-го армійського корпусу по території РФ.

Про це 3 вересня розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко у своєму Telegram-каналі. “Наш спротив Маріуполя влучно зауважив, що вся техніка має нові позначки, схожі на перевернуті “Дари Смерті” в “Гаррі Поттері”, – написав він. Аналітики припускали, що 3-й армійський корпус буде кинуто в Донецьку область для посилення наступу й виконання наказу президента країни-агресора Володимира Путіна щодо виходу на кордон області до 15 вересня, нагадав Андрющенко.

“Так що зараз бачимо, що більша частина техніки з такими позначками не залишається в області. Незвичайна активність переміщення на третій день поспіль. Без висновків. Просто спостереження”, – підкреслив радник мера.