Володимир Зеленський заявив, що лікарям, які працюють з хворими на коронавірус людьми, піднімуть заробітну плату на 300%.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Зеленського на сайті президента України.

“Ми розробили механізми додаткового фінансування лікарів – до 300% тим, хто задіяний у лікуванні коронавірусу, та до 200% – іншим. Лікарі зараз на передовій. Вони борються за життя українців”, – заявив Зеленський.

Нагадаємо, що у раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, що медикам варто очікувати на підвищення заробітної плати вже у квітні.

“Нам ніколи чекати, медики вже працюють на передовій, і оплата їхньої праці має бути відповідною вже зараз, а не через тиждень чи через місяць”, – зауважив президент.

До слова, в Україні вже готовий 61 заклад для обсервації українців, які прибувають з-за кордону. Про це повідомили на щоденній селекторній нараді президента України Володимира Зеленського з представниками уряду та державних відомств, інформує сайт глави держави у вівторок, 31 березня.

Секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко запевнив, що в ці об’єкти – готелі та санаторії – вже спрямовані окуляри, костюми та маски, які мають захистити людей під час обсервації.Додатково в Офісі президента України обговорили процедуру ротації людей на обсервації. На нараді вирішили, що цим людям робитимуть ПЛР-тести на п’ятий-шостий день після прильоту. За умови негативного результату, тобто відсутності інфікування коронавірусом, людей відправлятимуть на самоізоляцію додому.

Крім того, Володимир Зеленський наголосив, що в кожній українській лікарні та аптеці мають бути засоби індивідуального захисту для лікарів і населення.

За даними ОПУ, одна тисяча коробок ПЛР-тестів, які прибули напередодні літаком з Південної Кореї, уже розподіляються між регіонами. Додатково привезуть ще 100 тисяч таких тестів, 40 тисяч окулярів багаторазового використання та респіратори високого ступеня захисту.

“Ми маємо зробити все, щоб у кожній лікарні та кожній аптеці були засоби захисту як для спеціалістів, так і для населення. Ми просто мусимо це зробити”, – наголосив Зеленський. Водночас за даними Тимошенка, респіратори, рукавички, витратне обладнання для штучної вентиляції легень “постійно направляються до лікарень”. “Ми також додатково роздаємо ці засоби військовим, Міністерству охорони здоров’я та прикордонникам”, – зазначив Тимошенко.

Він також наголосив, що до лабораторій направлять 12 спеціальних машин для проведення тестування. Крім того, розглядається можливість закупівлі вхідних рамок з неспиртовим дезінфектором для місць з великим скупченням людей.