Державна фіскальна служба України почала перевіряти підприємців, які отримують платежі за товари та послуги на особисті рахунки. Таким чином вони фактично приховують свій реальний оборот.
В. о. заступника голови відомства Євген Бамбизов повідомив, що ДФС і банки вже обмінюються інформацією про рахунки фізосіб – приватних підприємців.
«Від банків отримана перша інформація про рахунки, відкриті особами, які мають статус ФОП. Зараз вона обробляється. І вже попередній аналіз свідчить: лише третина з них відкрита як рахунки для ведення підприємницької діяльності », – зауважив Євген Бамбизов.
Він нагадав, що влітку ДФС направила банкам вимогу надати інформацію про всіх фізосіб, у яких є рахунки. Євген Бамбизов передбачає, що значна частина ФОП приховує свої справжні доходи, використовуючи для підприємницької діяльності, а саме для розрахунків за послуги і товари, рахунки, відкриті на вимогу фізичних осіб.
За словами чиновника, з майже 2 млн самозайнятих осіб банківські рахунки, відкриті для здійснення підприємницької діяльності, є лише у 964 тис. ФОП. А значить, мова йде про навмисне заниження оборотів бізнесу і ухиленні від сплати податків.
Перевірки будуть починатися з 150 тисяч гривень.
Яким чином ДФС буде виявляти порушників?
«У всіх суб'єктів підприємницької діяльності є податковий код. Цей код звіряють зі списком СПД і списком кодів і таким чином визначають оборот по банківських картах фізичної особи. Якщо оборот нетиповий, представники служби просять пояснень », – відповів експерт.
За його словами, служба буде звертати увагу тільки на тих фізичних осіб, чий оборот на банківському рахунку перевищує 150 тис. грн на місяць.
Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня
«Перевірки будуть починатися з 150 тис. грн, а іноді з 300 тис. грн. Менші суми ДФС не цікавлять. Якщо на вашу карту кілька разів на місяць надходять кошти, але їх сума не перевищує 150 тис. грн, ви не потрапляєте під приціл фіскальної служби », – уточнив Олександр Охрименко.
Перших порушників уже оштрафували
Так, фахівці управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС Харківської області отримали податкову інформацію про жінку, яка в 2017 році займалася торгівлею. Кошти за реалізований товар підприємець отримувала на карткові рахунки як фізична особа. Ці суми вона не декларувала і податки з них не платила. За 2017 рік жінка отримала 9,2 млн грн. Після перевірки ДФС вона зобов'язана сплатити 2,7 млн грн податків і зборів.