Угруповання російських військ на лівому березі відчуває величезний дефіцит боєприпасів, палива і продовольства. Україна, ймовірно, зможе звільнити Херсон у жовтні цього року. Про це повідомив військовий експерт Олег Жданов.

Десь у жовтні місяці ми повинні бути дуже близько до лівого берега Дніпра. Тому що уже зараз це угруповання на лівому березі відчуває величезний дефіцит боєприпасів, палива і продовольства. Понтони вони там не змогли налагодити, ми їх топимо постійно. Баржі, які вони намагаються вантажити технікою. Але ж це не Антонівський міст, де чотири смуги і КАМаЗи цілодобово везли все, що потрібно. Вони тепер вертольотами возять. Це найдорожчий вид транспорту і малотоннажний, – сказав експерт.

Жданов додав: “Думаю, що жовтень стане ключовим місяцем звільнення правобережної України на півдні нашої країни”.

До слова, Політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку Юрій Подорожній зазначає виданню Коментарі, що , на окупованих територіях має активізуватись партизанський рух.

Швидше за все, припускає він, ми почуємо про гучні операції на окупованій території.

Важливими стануть і дії ЗСУ на фронтах, – упевнений він. – Для української сторони відповіддю на інформаційні атаки та терор мають стати перемоги у бойових діях, що нівелює та ускладнить можливості росіян у фальсифікованому референдумі.

На думку експерта, на тлі військових та політичних поразок росії вона юридично змінює реальність для себе і переносить війну на свою територію, вирішуючи тим самим два ключові завдання.

По-перше, формує базу для переговорів, на які Кремль сподівається найближчим часом. По-друге, розв’язує руки Кремля всередині країни, маючи юридичні підстави забути про “військову операцію”, почавши говорити про повноцінну війну.

Це означає і нову реальність для росіян, – наголошує Юрій Подорожній. – Їх виводять із телевізійної переможної війни – та вводять у статус реальних учасників війни. І мобілізація, яку розпочав Путін, здаватиметься іграшками порівняно з тим, на що чекає рядового росіянина.

Складається враження, констатує експерт, що це не Росія приєднує елдеенерію до себе, а навпаки, тому що і життя на Росії вже скоро нагадуватиме життя як “там, у ДНР”.

Політолог не сумнівається, що весь наступний тиждень пройде під інформаційними атаками з боку Росії щодо проведення так званих “референдумів” на окупованих територіях.

Власне, тема з “референдумами” – це бажання Росії закріпитися на вже захоплених територіях. Розмови про їх проведення точаться з весни цього року, але постійно відкладалася практична реалізація. Кремль, як би говорив, що ми не будемо проводити юридичне оформлення цих територій до складу Росії, поки не виконаємо ключові завдання, які постійно змінювалися в процесі війни, – зазначає експерт.

Він нагадує, що якщо на початку широкомасштабного вторгнення Кремль розраховував на повну окупацію України та утворення нової малоросії на чолі з маріонеточним урядом, то після поразок під Києвом та звільненням Сумщини та Чернігівщини завдання змінилися.

Армія Росії зосередилася на півдні України і завданням стало повністю захопити причорноморські області. Однак і ці плани підкоригували ЗСУ. Тоді москва знову ставить нові завдання – окупація Донецької та Луганської областей. При цьому Путіну не вдалося не лише виконати ці завдання, а й втратити окуповані території на Харківщині та Херсонщині, а тиск на москву посилився не лише з боку союзників України, а й від тих країн, кого Росія вважає своїми мовчазними союзниками, – наголошує Юрій Подорожній.

У цих умовах, продовжує він, Кремль вважає за необхідне перенесення війни з території України на територію Росії, змінивши юридично реальність.

Звичайно, анексовані території, псевдореферендум і надалі в пожежному порядку прийом цих окупованих земель до складу Росії не буде визнано жодною країною світу (хіба що, крім квазіутворень на кшталт Придністров’я). У цьому контексті наступного тижня не варто чекати з боку Кремля на якісь надзвичайні дії на фронті, а от терор неокупованих територій, ракетні обстріли, знищення об’єктів критичної інфраструктури та мирних міст, швидше за все, може посилитися, – прогнозує експерт. – Окупантам необхідно демонструвати колаборантам на окупованих територіях якісь перемоги – і продовжити залякування громадянського населення, яке не підтримує окупацію.