В Україні створять єдиний номер "112" для виклику поліції, пожежників і "швидкої". Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Вчора був сумний випадок, коли напали на бригаду екстренної медичної допомоги. І це не вперше. Це проблема. Коли "швидка" викликає поліцію, ті не швидко реагують, бо немає взаємодії. Зараз ми підписали меморандум про співпрацю з МВС. Щоб коли "швидка" викликає поліцію, вони швидко приїжджали.

Друга річ, щоб у нас було, як і в Європі – "112". Один номер, за яким можуть викликати поліцію, пожежників і "швидку допомогу". Щоб всі реагували", – розповіла Супрун.

Також, коли будуть якісь сумнівні виклики "швидкої", та виїжджатиме на місце з поліцією, додала керівник МОЗ.

"У більшості країн Європі, де є "112", поліцейські навчаються наданню першої медичної допомоги, щоб підтримати життя пацієнта. А "швидка" надає вже більш кваліфіковану допомогу. У США, Канаді, наприклад є "911", – пояснила Супрун.

Нагадаємо, у Чорноморську чоловік напав на бригаду швидкої допомоги. В результаті чого медики потрапили до лікарні.

Бригада швидкої приїхала на виклик та застала сина одного з мешканців цього помешкання, який знаходився в неадекватному стані, стані алкогольного сп’яніння. Чоловік вдався до насилля відносно медпрацівників, після чого вони потрапили до лікарні. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст 125 КК України, триває досудове слідство.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Додамо, В Україні є проблема невиплати заробітної плати медикам, на погашення заборгованості потрібно півтора мільярда гривень.

Ми реалістично порахували, що на погашення боргів медикам у регіонах потрібно півтора мільярда гривень. Через резерв та через декотрі кошти, що були у резерві Національної служби здоров’я України, ми вже розподіляємо мільярд чотириста мільйонів гривень. Це потрібно для того, щоб закрити 90 % усіх боргів, що є, до кінця року”, – сказала Супрун.

За її словами, вже подано усі документи, є розпорядження Кабміну щодо розподілення резерву в області, щоб виплатити борги по зарплатах.

“Решту боргу — 10 % боргу – мають закрити місцевими коштами", – додала вона.

За її словами, є області, що вклалися у субвенцію — у них немає заборгованості, є й інші – "що роками не роблять жодної оптимізації, не змінюють свою відповідальність перед своїми медпрацівниками. Наприклад, кожного року є така заборгованість на Івано-Франківщині”.