Першу дозу вакцини проти коронавірусу в Україні зроблять, як тільки препарат прибуде до України, повідомив заступник міністра охорони здоров’я України, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

В Україні не будуть робити першого в країні щеплення проти коронавірусної інфекції комусь із відомих осіб, вакцинують когось із медиків. Про це заступник міністра охорони здоров’я України, головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив в ефірі каналу “1+1”.

“Перший укол точно отримає медпрацівник. Україна ухвалила рішення починати кампанію імунопрофілактики з медичних працівників, щоб захистити людей, які на передовій борються з коронавірусною хворобою. Я вважаю, що будь-який медичний працівник – герой і він може стати тим, хто отримає перше щеплення. І ми не можемо ділити, хто більше заслуговує, а хто менше”, – сказав він.

Ляшко затвердив, що найпершу ін’єкцію виконають, “як тільки вакцина приїде в Україну”. Він затвердив, що логістику процесу точно розплановано.

“Ми знаємо прізвища всіх медпрацівників, які будуть щепитися мРНК-вакциною від [Pfizer], навіть якщо вона прийде пізніше, ніж закуплена за бюджетні кошти AstraZeneca. Це 58 тис. медпрацівників”, – уточнив Ляшко.

Судячи з його слів, відомі особи, такі як президент України Володимир Зеленський, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов, члени Кабміну, пройдуть вакцинацію в лютому.

“Ми всі покажемо, що вакцина безпечна й ефективна. Я особисто буду закликати своїх батьків, коли будуть робити щеплення, щоб вони запросили [журналістів] показали, що це батьки головного санітарного лікаря вакцинуються у своєму селі медичним працівником на місці”,  – зазначив Ляшко.

Також він зазначив, що з  наступного тижня в Україні очікуються вакцини від двох виробників, таких як Pfizer і AstraZeneca. Їх почнуть використовувати після реєстрації в Україні.

“Вакцини скоро будуть. І Pfizer і AstraZeneca схвалено ВООЗ та дозволено для використання в екстрених надзвичайних ситуаціях. Наразі Pfizer підтверджено постачання в Україну 117 тис. доз. У подальшому ми говоримо про те, що є підписані контракти на 12 млн доз вакцини AstraZeneca і Novavax. Плюс є підтвердження від глобальної ініціативи COVAX про постачання додатково у нас на перший і другий квартал від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca”, – розповів Ляшко.