Чинна голова ОБСЄ, міністерка закордонних справ Королівства Швеція Анн Лінде 13−15 червня відвідає Україну з робочим візитом.

Про це повідомляється на сайті МЗС.

Ключовими темами переговорів міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та Анн Лінде стануть безпекова ситуація на тимчасово окупованих територіях України, зусилля з політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту, діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, свобода судноплавства в Азовському та Чорному морях.

Також міністри приділять окрему увагу крокам задля розвитку політичного діалогу України та Швеції, збільшення обсягів торгівлі та інвестицій, зміцнення взаємодії в міжнародних організаціях, активізації співпраці в культурній та гуманітарній сферах.

Окрім того, голова ОБСЄ відвідає разом з керівництвом МЗС України зону проведення ООС, де особисто ознайомиться із діяльністю СММ ОБСЄ в Україні та наслідками збройної агресії РФ, особливостями пересування морських суден у Чорному та Азовському морях.

Це буде вже другий візит Анн Лінде до України з початку шведського головування в ОБСЄ.

15 червня о 14:15 Дмитро Кулеба та Анн Лінде планують провести спільну пресконференцію.

Варто зазначити, що Україна від прохань надати План дій щодо членства в НАТО перейшла до вимог, так як за 13 років після Бухарестського саміту Альянс не виконав своєї обіцянки про ПДЧ для України.

Про це заявив голова МЗС України Дмитро Кулеба в ефірі програми Велика п’ятниця на каналі Україна 24 в суботу.

«Тактика змінилася з однієї простої причини. У 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті було схвалене рішення, де написано: «Україна і Грузія будуть членами НАТО, доручаємо міністрам МЗС країн-членів НАТО розглянути питання надання Україні та Грузії ПДЧ». З 2008 року для виконання цього рішення НАТО не зробило нічого від слова взагалі. Минуло 13 років, за які дуже поглибилася взаємодія із НАТО. НАТО надавало і надає принципову підтримку в боротьбі з російською агресією. Ми цінуємо цю підтримку. Але саме у питанні ПДЧ за 13 років нуль дій», – сказав Кулеба.

Міністр додав, що українська держава «має повне право поставити запитання: може пора хоча б зрушити з місця?».

«Ми ж не говоримо: негайно, завтра візьміть нас до НАТО. Між наданням ПДЧ і членством у НАТО є невизначений період часу. Ми говоримо: дайте політичний сигнал, виконайте власну обіцянку, яку дали нам 13 років тому. Тим більше, що за цей час прогрес у реформуванні ЗСУ, в реформах дуже вагомий. Якщо відповідь Альянсу буде «ні», то український народ має це почути, і ми маємо змінити свою політику. Але я переконаний, що Україна буде членом НАТО. Ми пройдемо цей шлях. Тому що це й в інтересах НАТО, щоб Україна була членом. Все чого ми хочемо – зрушити з місця», – підсумував Кулеба.