Уряд готує процедуру депортації трьох колишніх громадян України відповідно до схвалених РНБО санкцій за контрабанду, повідомило джерело в уряді України.

“Схвалені РНБО санкції за контрабанду передбачають втрату деякими особами українського громадянства. Відповідно до ухваленого рішення, наразі готується передбачена національним законодавством процедура депортації трьох колишніх громадян України”, – сказав співрозмовник агентству “Інтерфакс-Україна” у середу ввечері.

За даними джерела, зокрема, йдеться про Вадима Альперіна (громадянство Ізраїлю), Араїка Амірханяна (громадянство Вірменії) та Олександра Єрімічука (громадянство Румунії).

“15 квітня РНБО має провести чергове засідання з метою ухвалення подальших рішень для захисту національної безпеки нашої держави”, – зазначив співрозмовник агентства.

Нагадаємо, 2 квітня на засіданні Ради національної безпеки та оборони ввели санкції проти топ-десятки української контрабанди.

Президент Володимир Зеленський під час звернення за результатами засідання РНБО заявив, що чорна п’ятниця наступила для низки юридичних і фізичних осіб. Передусім мова про контрабанду. Це економічний тероризм проти України.

“За розрахунками експертів, збитки через контрабанду сягають 300 млрд гривень, що недоотримав державний бюджет України, з них понад 100 мільярдів внаслідок неефективної роботи митниці.

Сьогодні вперше в історії України запроваджені персональні санкції, зокрема, заблоковані активи, майно осіб, яких – за аналітичними даними апарату РНБО і за даними СБУ – можна назвати топ-десяткою української контрабанди”, – сказав Володимир Зеленський.

Зеленський запевнив, що боротьба з контрабандою триватиме і далі – “це перша десятка, але не остання”.

Перелік контрабандистів:

Іван Бокало (зареєстрований – Львів)
Валерій Пересоляк (село Минай Закарпатської області, президент футбольного клубу “Минай”)
Юрій Кушнір (село Старий Вовчанець Чернівецької області)
Олександр Єрімічук (Чернівці)
Орест Фірманюк (Виноградів Закарпатської області)
Вадим Альперін (Одеса)
Олександр Чудаков (Одеса, один з підозрюваних у справі ексголови Нацполіції Одещини Дмитра Головіна щодо розкрадання речових доказів (цигарок)
Віктор Шерман (Одеса, бізнесмен, фірми якого займаються морськими вантажоперевезеннями)
Олександр Кравченко (Одеса)
Володимир Дідух ((львівський кримінальний авторитет, відомий за прізвиськом “Вова Морда”)