Лідер фракції “Голос” Ярослав Железняк сподівається, що сьогодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов піде у відставку. Про це він сказав в інтерв’ю журналістам у ВРУ, повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

Железняк вважає справедливим рішення про відставку Степанова.

“Судячи з того настрою, який я бачу в залі, можу спрогнозувати: сьогодні на табло у Верховній Раді буде більше, ніж 240 голосів за звільнення Степанова”, – додав він.

За словами нардепа, “зашкварений” міністр охорони здоров’я повинен був сам написати заяву про відставку, а не чекати, поки рішення прийме прем’єр-міністр.

“Я сьогодні перевіряв статистику вакцинації. Для розуміння: за неділю в Кіровоградській області – нуль вакцин, в Запорізькій – 10, а в Миколаївській – 15. У мене немає аргументів, якби вирішив, не дай Бог, його (Степанова. – Ред .) захищати”, – підкреслив політик.

Нардеп нагадав, в четвер парламент розглядатиме призначення нового глави МОЗ.

“Нехай коаліція виносить і голосує. Це їхнє право”, – додав Железняк.

Говорячи про кандидатуру Віктора Ляшка на посаду міністра, він заявив: “Я не вважаю за необхідне його підтримувати. Він, як і Степанов, вже рік відповідає за боротьбу з коронавірусом”.

В свою чергу, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, якого прем’єр-міністр Денис Шмигаль пропонує відправити у відставку, звинувачує у цій ситуації підкилимні ігри “політичних сил із низькими рейтинтом”. Про це він заявив у своєму відео зверненні у Facebook.

“Я не писав жодних заяв на звільнення, тому що несу відповідальність перед людьми. У свою чергу депутати, усвідомлюючи всю міру своєї відповідальності, мають приймати рішення.  Між мною і колегами інколи виникали суперечки. Оскільки я завжди твердо стояв на позиціях, що здоров’я нації не можна ставити в залежність від будь-яких інших проєктів.  Поки підкилимні ігри стосувались мене особисто, я не зважав. Однак події останніх днів змушують мене висловити свою позицію відверто та відкрито. Закривати очі на те, як роками політичних сил з низьким рейтингом знищується політична система і лікарів знову намагаються загнати в стійло я не буду”.