Україна разом з усім світом сьогодні відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Створення безбар’єрного простору та зручного й доступного середовища для всіх громадян є пріоритетом Президента Володимира Зеленського у формуванні державної політики, спрямованої на гармонійну інтеграцію людей з інвалідністю в суспільне життя. Тема інклюзивності, доступності, толерантності та широких можливостей для самореалізації людей з інвалідністю постійно перебуває у фокусі уваги першої леді Олени Зеленської. Пише пресслужба офісу президента.

«Сьогодні ми говоримо не тільки про людей з інвалідністю, а й про внесок кожного, хто долучений до розв’язання їхніх проблем, – це соціальні працівники, волонтери, вчителі, медичні працівники, а також підприємці, які створюють робочі місця для людей з інвалідністю», – зазначив Президент.

Як наголосив Глава держави, Україна цілеспрямовано рухається до покращення стандартів життя для людей з інвалідністю попри виклики, пов’язані з війною на сході країни та пандемією COVID-19.

Зокрема, у межах ініційованої Президентом Національної програми «Велике будівництво» зводять інклюзивні інфраструктурні об’єкти, громадські простори та спортивні й дитячі майданчики, де можуть гратися діти різного віку та з різним станом здоров’я. Так, за сприяння органів місцевого самоврядування в м. Золотоноші з’явився басейн, доступний для людей з інвалідністю, у Каневі – інклюзивна туристична локація, а в Красилові добудовують спортивно-реабілітаційний центр. Безбар’єрними стають відремонтовані навчальні заклади та студентські гуртожитки.

У кожній громаді впроваджують соціальні послуги для людей з інвалідністю: підтримане проживання людей з інвалідністю, тимчасовий відпочинок для батьків, які здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю, супровід під час інклюзивного навчання (асистент дитини та асистент учителя) тощо.

«А щоб людям з інвалідністю було простіше та зручніше отримати соціальні послуги, ми створюємо електронні державні сервіси. Адже в Інтернеті немає, сходинок, черг та повільних чиновників, які завжди на обіді. Так, через портал «Дія» можна оформити субсидію, призначення чи переоформлення пенсій, отримати низку різних довідок», – зауважив Володимир Зеленський.

Крім того, упродовж цього року в Україні відбувалося створення сучасної системи реабілітації відповідно до Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я. Триває впровадження мультидисциплінарних реабілітаційних команд та розвиток реабілітаційної допомоги на засадах доказовості з першого дня захворювання чи травми.

Також відбувається актуалізація законодавства відповідно до сучасних викликів і потреб людей з інвалідністю з урахуванням найкращого світового досвіду.

Наступного року медичне обслуговування за програмою медичних гарантій Національної служби здоров’я України надаватиметься людям з порушенням слуху – із забезпеченням перекладу на українську жестову мову.

Також сьогодні, 3 грудня, Віталій Кличко вручив ключі від автівок ветеранам російсько-української війни, які мають інвалідність 1-2 групи.

“У рамках міської соціальної програми «Турбота. Назустріч киянам» ми закупили за кошти столичного бюджету шість автомобілів, які переобладнали під потреби кожного з тих, хто їх отримав”, – написав Кличко на своїй Фейсбук-сторінці.
Він зазанчив, що найголовніше завдання на сьогодні полягає в тому, щоб зробити їхнє життя якомога комфортнішим. А також – допомагати з реабілітацією, лікуванням, забезпечити соціальні пільги.
“Бо ми, всі громадяни України, мешканці столиці – у великому боргу перед нашими захисниками”, – йдеться в повідомленні.