У Північноатлантичному Альянсі повідомлять про можливий формат і порядок денний свого майбутнього саміту, коли для цього прийде час. Захід запланований на 14 червня у Брюсселі.

Відомо лише про те, що в основі порядку денного буде ініціатива “НАТО-2030”. Про це у коментарі “Інтерфакс-Україна” розповів офіційний представник Альянсу.

“Формат і порядок денний саміту НАТО 14 червня будуть оголошені ближче до дати. Як сказав генеральний секретар, у лідерів НАТО буде змістовний і далекоглядний порядок денний, в основі якого буде ініціатива “НАТО-2030″”, – сказав співрозмовник агентства.

Він також відповів на запитання, чи обговорюватимуть на саміті надання Україні Плану дій щодо членства у НАТО.

“Щодо членства НАТО проводить політику відкритих дверей, і союзники по НАТО підтримують свої рішення, ухвалені на саміті в Бухаресті у 2008 році (надати членство Україні та Грузії, коли для цього прийде час – ред.)”, – сказав представник Альянсу.

Водночас у НАТО очікують, що Україна продовжить роботу, а саме:

  • приділятиме увагу реформам;
  • консолідуватиме свої демократичні інститути;
  • зміцнюватиме верховенство права;
  • розвиватиме свій оборонний потенціал відповідно до стандартів Альянсу.

Співрозмовник запевнив, що НАТО продовжить підтримувати нашу державу, “допомагаючи зміцнювати потенціал Збройних сил України, а також проводячи ширші реформи, які допомагають країні просуватися вперед в її євроатлантичних прагненнях”.

Нагадаємо, 8 червня 2020 року Столтенберг дав старт огляду стратегії “НАТО-2030”. За його словами, це надає можливість замислитись над тим, яким буде Альянс за 10 років, і як він продовжуватиме підтримувати безпеку у більш нестабільному світі.

21 жовтня Столтенберг заявив, що Альянс проконсультується з Україною та Грузією стосовно формування бачення стратегії “НАТО-2030”.

Експертна група з розроблення стратегії “НАТО-2030” рекомендує зміцнити відносини з Україною. Генсек Альянсу наголосив, що продовжить консультації з приводу стратегії “НАТО-2030”, а потім підготує рекомендації для лідерів країн-членів НАТО.

У квітні 2021 року Столтенберг заявив, що саміт стане унікальною можливістю зміцнити НАТО як незмінне втілення зв’язку між Європою і Північною Америкою. “Ми будемо ухвалювати рішення щодо нашого змістовного і далекоглядного порядку денного “НАТО-2030″, покликаного забезпечити відповіді на виклики як сьогодення, так і завтрашнього дня: агресивні дії Росії, загрозу тероризму, кібератаки, нові і проривні технології, вплив зміни клімату на безпеку і піднесення Китаю”, – заявив Столтенберг.

Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що учасники саміту НАТО нададуть “сигнал” щодо надання Україні Плану дій щодо членства в Альянсі.