Україна буде на порядку денному саміту НАТО, який проведуть у Брюсселі 14 червня. Про це заявила віцепрем’єр-міністрка України з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина під час онлайн-дискусії “День Європи в Україні”, яка відбулася на майданчику Київського безпекового форуму і яку транслювали на YouTube-каналі фонду Open Ukraine 15 травня.

За словами віцепрем’єрки, Україна “розпочала роботу, спрямовану на досягнення очікуваних результатів саміту”.

“Для нас в уряді питання фізичної присутності президента на саміті не є визначальним. Ми зосереджуємося на змістовних питаннях і знаємо, що саміт було перенесено на ранішу дату через обрання нового президента США, який заявив про відновлення ролі США на глобальній арені. Тому це буде внутрішня зустріч, але чимало союзників уже підтвердило, що Україна буде на порядку денному”, – сказала віцепрем’єрка.

Вона нагадала, що на саміті в Бухаресті 2008 року в НАТО заявили, що Україна та Грузія стануть членами Альянсу в майбутньому.

“І зараз ми в такій ситуації, що наполягаємо на виконанні цієї обіцянки. Наша позиція полягає в тому, що цю обіцянку закріплено, і на наступному саміті її буде підтверджено, і заява цього саміту прокладе дорогу до Плану дій щодо членства в НАТО. Звичайно, ці послання будуть обговорювати, будуть підтверджувати, і ми відпрацьовуємо формат, за яким Україну може бути фізично залучено до цих обговорень. Наступного тижня я буду в Брюсселі на зустрічі послів, керівництва Альянсу, щоб виробити цей формат”, – заявила вона.

Стефанішина зазначила, що більшість політичних лідерів України підтримує євроатлантичну інтеграцію країни, також зростає рівень її підтримки в суспільстві.

За її словами, майбутня стратегія “НАТО 2030” має містити підтвердження політики відкритих дверей.

Варто зазначити, що Президент України Володимир Зеленський підписав указ “Про Річну національну програму під егідою Комісії Україна — НАТО на 2021 рік”.

Документ опублікований на сайті глави держави.

“З метою забезпечення виконання пріоритетних завдань інтеграції України до Організації Північноатлантичного договору, домовленостей, досягнутих за підсумками засідання Комісії Україна — НАТО, та відповідно до пунктів 1, 3 і 17 частини першої статті 106 Конституції України постановляю затвердити Річну національну програму під егідою Комісії Україна — НАТО на 2021 рік”, – йдеться в повідомленні.

Кабінет міністрів у 20-денний термін має затвердити заходи з виконання програми та показники ефективності, а також забезпечувати регулярне інформування громадськості міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади за участю державних органів, залучених до виконання програми, органів місцевого самоврядування про хід та результати її виконання.