Член комітету ВР з питань нацбезпеки й оборони, народний депутат від фракції “Слуга народу” Ірина Верещук в ефірі одного із телеканалів заявила, що Україна готова отримати ПДЧ НАТО (План дій щодо членства в НАТО) у цьому році.

“Ми можемо отримати ПДЧ кожного року і кожного разу, як тільки будемо готові — це формулювання НАТО. Але є виняткові обставини і ці обставини зараз, бо не може Росія постійно погрожувати цивілізації, вона не може брязкати зброєю лише тому, що її в неї багато і, як то кажуть, „дурь в голові“. Вона не може лякати Захід”, — наголосила нардеп.

Верещук додає, що Велика Британія у своєму звіті, який вийшов нещодавно, назвала Росію основним супротивником.

“Вона на ряду з Північною Кореєю, з такими диктатурами”, — резюмувала вона.

“Не забуваємо, що Грузія має конфлікт і теж претендує на членство в НАТО. І дуже б хотілось, щоб ми разом отримали ПДЧ, і бенефіти і відповідальність теж несли разом”, – додала Верещук.

Також Ірина Верещук заявила, що членство України в НАТО може стати реальним інструментом протидії агресії РФ.

“Я говорю про реальні речі, які можуть бути реальним інструментом протидії РФ”, – сказала вона в ефірі одного з телеканалів.

Варто зазначити, що президент Володимир Зеленський заявив, що у розмові з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом 6 квітня він закликав організацію зробити початок процесу вступу України офіційним, щоб стримати агресивність Росії.

Зеленський розмовляв зі Столтенбергом, а раніше з іншими західними лідерами про загострення ситуації на сході України, зокрема про випадки порушення перемир’я і про зосередження російських військ поблизу Донбасу та на окупованому Росією Кримському півострові.

Повідомляється, що Зеленський наголосив генеральному секретареві Столтенбергу на важливості НАТО як чинника стримування Росії і заявив, що зараз «для України найбільш актуальним питанням є можливість отримання Плану дій щодо членства в Альянсі (ПДЧ)».

Вступ в НАТО декларується як один з головних напрямків державної зовнішньої політики Києва, але цей процес триває багато років з різною інтенсивністю та зосереджується на співпраці і реформах, що мали б зближувати Україну з альянсом.

«Ми віддані реформуванню нашої армії та оборонного сектору, але одними реформами Росію не зупинити. НАТО – це єдиний шлях до закінчення війни на Донбасі. ПДЧ стане справжнім сигналом для РФ», – запевнив Володимир Зеленський.