На правому березі Херсону війська російських окупантів залишаються без належного підкріплення.

Про це повідомив в Facebook депутат Херсонської облради Сергій Хлань.

За його словами, це є початком деокупації захопленої РФ Херсонської області.

“Херсонщина. Фактично на правому березі окупанти залишаються без належного підкріплення. Це і початок деокупації Херсонщини – принаймні, її першого етапу”, – зазначив він.

У свою чергу в ОК Південь повідомили про те, що ЗСУ потрапили в автомобільний міст дамби Нової Каховки і вивели його з ладу.

“В рамках виконання ракетно-артилерійськими підрозділами вогневих завдань забезпечено ураження автомобільного мосту дамби Нової Каховки з контрольним виключенням використання його за призначенням”, – йдеться в повідомленні.

Коли у Херсоні знову замайорять українські стяги, як звільнятимуть місто від окупантів, де слабкі місця росіян та як пов’язані звільнення Херсона та ймовірність вступу України до НАТО.

Поки російські загарбники встановлюють нові порядки в тимчасово окупованому Херсоні, Україна готується військовим шляхом деокупувати свою територію. Деякі експерти вважають, що місто можливо повернути під контроль України уже навіть у серпні, а деякі говорять, що на це знадобляться місяці.

Швидке звільнення Херсона — чи це реально?

За словами заступника голови Херсонської обласної ради Ігоря Соболевського, Збройні Сили України можуть звільнити Херсон від окупантів уже серпні.

“Цілком ймовірно, що ЗСУ звільнять Херсонщину вже в серпні. Ми маємо дуже великий запит суспільства на звільнення Херсона та Херсонщини. Це досить великий регіон, в якому багато людей перебувають в окупації та чекають на звільнення. Херсонщина, безумовно, буде звільнена. Однак щодо термінів потрібно бути дуже обережним, бо ми не маємо права там програти”, — зазначив Соболевський в ефірі телебачення.

Посадовець наголосив, що ЗСУ готують операцію зі звільнення Херсонщини та всіх тимчасово окупованих територій.

“ЗСУ готують та проведуть операцію зі звільнення Херсонщини, як тільки це стане можливим. Потрібно бути впевненим, що така операція буде успішною, і тільки тоді розпочинати активні контрнаступальні дії. Потрібно набратись терпіння та просто почекати”, — сказав заступник голови Херсонської обласної ради.

Російські загарбники мають в тимчасово окупованому Херсоні два основні шляхи постачання зброї та чотири слабкі місця, що мають ключове значення, розповів депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань.

Слабкі місця росіян на Херсонщині:

Антонівський автомобільний міст, що знаходиться біля Херсона. Це — головна артерія постачання зброї з Криму.

Антонівський залізничний міст — це залізна дорога за 20 км до Херсона, що перетинає Дніпро і йде до залізничного вокзалу.

Другий напрямок через Правобережжя — це дорога повз Нову Каховку, яка йде по греблі Каховської ГЕС, виходить до Шилової балки і йде близько 60 км по Правобережжю до Херсона. Там як автомобільне, так і залізничне сполучення.

За 20 км до Херсона ця ж дорога перетинає Інгулець через Дар’ївський міст біля села Дар’ївка.

Варто зазначити, що українські захисники вже били по Антонівському автомобільному мосту, Дар‘ївському мосту та дорозі через греблю ГЕС. Та чи безпечно буде пересуватися транспорту по цих сполученнях — ніхто не знає, окрім ЗСУ, які можуть завдати удари повторно. Якщо “перерізати” артерії, якими окупанти постачають зброю у Херсон, то їм не буде чим воювати.