З квітня цього року, коли в Києві запрацює єдиний електронний квиток, а «Карткою киянина» можна буде користуватися як проїзним у столичному транспорті. Вона буде працювати у всіх видах комунального транспорту , передає Корупція.Інфо
Відтепер «Картка Киянина» – це не тільки пластикова картка з безліччю можливостей та переваг у сучасному місті, а й мобільний додаток у Вашому смартфоні. Нагадаємо, на оплату проїзду електронним квитком переходить вся країна.
Популярне: "Якщо за 30 днів не встиг поставити печатку…": Яким буде розмір штрафу для українців
Нині у столичному транспорті встановлюють валідатори, які зможуть зчитувати банківські карти, QR- і штрих-коди, смартфони і розумні годинники, розповів директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров. В Києві пройшли електронні торги на постачання обладнання для наземного транспорту бортовими комп’ютерами, програмним продуктом і валідаторами для зчитування даних з електронних квитків.
–Це означає, що місто переходить на електронні розрахунки за користування всім комунальним транспортом столиці, – пояснює начальник департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров. – Старт впровадження електронного квитка ми оголосили 3 листопада на форумі «Київ смарт сіті – 2017». – У нас зараз є 1,5 тисячі одиниць наземного транспорту. Значна частина з них вже з обладнанням. Всі дані про кількість пасажирів, що заходили до наземного транспорту і метро надходитимуть до головного дата-центру що на вулиці Дегтярівській. Кожен день знатимемо, скільки коштів заробили метрополітен і «Київпастранс». Планується, що електронний квиток повноцінно зможе запрацювати у квітні. Його треба буде обов’язково прикладати до зчитуючого пристрою (валідатора) в салоні транспорту. Методи контролю за пасажирами, що не сплатили за проїзд ретельно відпрацьовані.
Що до цього часу мають зробити кияни
- Тим, хто має «Картку киянина», особливо пенсіонерам, можна не турбуватися. У них є транспортний додаток, де вже є кошти на проїзд (у літніх людей), а працездатним особам треба їх туди покласти.
- Якщо ви маєте безконтактну картку для оплати проїзду в метро, то вона працюватиме й у наземному транспорті
- Якщо ви маєте безконтактну платіжну картку – зможете користуватися нею
- Якщо у вас є спеціальний транспортний додаток до мобільного телефону – можна користуватися ним
- Якщо нічого немає – купуєте одноразовий квиток з QR-кодом в будь якому і-box і прикладаєте його до валідатора в салоні автобуса, трамваю, тролейбусу.