Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов підтвердив, що перша партія китайської вакцини від коронавірусу CoronaVac надійде в Україну в лютому.

Про це він заявив в ході брифінгу в середу, 6 січня.

Міністр нагадав, що досягнута домовленість з COVAX щодо забезпечення України 8 млн доз вакцини.

“Вона буде в першому півріччі цього року: очікуємо її в кінці першого – початку другого кварталу 2021 року”, – сказав він.

Як повідомлялося на сайті президента України, на виконання завдання глави МОЗ уклало контракт про постачання на територію України в максимально короткі терміни китайської вакцини від коронавірусу виробництва компанії Sinovac Biotech. Переговори тривали з вересня, а їх складність полягала в глобальній конкуренції за якісні вакцини.

“Головне, що ми провели дуже активну багатомісячну переговорну роботу і отримали конкретний результат. У короткий термін почнемо масштабну державну програму вакцинації. Нам дуже потрібно захистити найбільш” ризиковані “соціальні групи, і держава точно виконає це завдання”, – заявив Зеленський.

Договір про постачання вакцини підписаний з українською компанією “Лекхім”, яка є представником Sinovac в Україні. Відповідно до нього, в країну поставлять 1 913 316 доз за ціною 504 грн за дозу. Для населення вакцинація буде безкоштовною.