Жорсткий карантин в Україні до Нового року вводити не мають наміру. МОЗ рекомендуватиме ввести локдаун в перших числах січня 2021 року і на три тижні.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ході онлайн-брифінгу 4 грудня.

“Спираючись на медичні показники ми будемо пропонувати плановий жест карантин починаючи з перших днів січня. Тривалість повинна бути протягом трьох тижнів”, – зазначив він.

Міністр додав, що в Україні з кінця січня і протягом лютого очікується пік захворюваності на грип.

“Це сезонний пік, який відбувається щорічно. Це також призведе до великого навантаження на нашу медичну систему. Саме тому до цього періоду необхідно підійти з мінімальними цифрами захворюваності COVID-19”, – пояснив глава МОЗ.

Степанов підкреслив, що в Україні вводити жорсткий карантин в грудні немає необхідності.

“Зараз МОЗ не буде рекомендувати вводити жорсткий карантин до кінця грудня, адже бачимо стабільний приріст захворюваності COVID-19 без різких стрибків. І можемо стверджувати, що наша медична система витримає ту навантаження з COVID-19”, – підсумував він.

Відзначимо, що раніше ми повідомляли про те, що в Міністерстві охорони здоров’я впевнені, що жорсткий карантин в Україні до кінця грудня 2020 вводити не будуть.

Про це в ефірі “Еспресо.TV” заявили глава відомства Максим Степанов. За його словами, епідеміологічна ситуація зараз не зобов’язує робити це.

“З точки зору епідеміології, з точки зору медицини, зараз я можу сказати, що ми навряд чи введемо жорсткий карантин до кінця грудня”, – пояснив міністр охорони здоров’я.