З 1 жовтня 2018 року на українців чекає кілька важливих змін. Перевірки бізнесу, осінній призов в армію, збільшення вартості залізничних квитків, підвищення зарплат військовим – дізнайтеся, що зміниться в Україні в жовтні.

Масові перевірки бізнесу Держслужбою з питань праці. У жовтні почнуть боротися з «сірою» зайнятостю в Україні і перевіряти роботодавців. За співробітників, які працюють без офіційного оформлення або отримують зарплати «в конвертах», роботодавцям доведеться заплатити великі штрафи. А найсерйозніша санкція передбачена за недопуск інспекторів до перевірки – до 390 тисяч гривень. Рейди фіскалів почнуться з 5 жовтня, причому перевірці буде піддаватися як великий бізнес, так і дрібні приватні підприємці.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Нові правила оформлення лікарняних листів. З 1 жовтня з’явиться нова форма заяви на оплату лікарняного. Працюватиме система оперативного інформування, за допомогою якої роботодавці зможуть передавати дані до Фонду соціального страхування для здійснення виплат співробітникам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та деяких виплат постраждалим на виробництві.

Підвищення ціни залізничних квитків. С 1 октября “Укрзалізниця” проводить другий етап підвищення тарифів на залізничні перевезення. Ціни на квитки зростуть на 12%, а вантажні перевезення всередині країни подорожчають на 22,5%. Так, наприклад, ціна на квиток в поїзді «Інтерсіті +» другого класу «Київ-Одеса» виросте на 47,3 грн, до 441,2 грн.


Старт осіннього призову в армію. З 1 жовтня розпочинається осінній призов до збройних сил України. Також вступають в силу зміни. Цього року осінній призов триватиме не два, а три місяці. Запис у військкоматах буде йти з 1 жовтня по 31 грудня 2018 року.

Включені фари. З 1 жовтня для водіїв почне діяти нове правило: потрібно буде включати фари на заміських дорогах. Денні ходові вогні або ближнє світло фар доведеться включати і вдень. Такий стан буде діяти з 1 жовтня по 1 травня. Мета нововведення – підвищити безпеку на дорогах. Пов’язано це зі зменшенням світлового дня і видимості автомобіля. Штраф, який загрожує водіям за недотримання правила, складе 425 гривень.

Тарифи на газ. З 1 жовтня зростуть ціни на газ для промисловості. Нафтогаз збільшить тарифи в середньому на 9,7%. Для населення поки підвищення цін на газ не буде, принаймні, до 18 жовтня, а також для теплокомуненерго. Так як до цієї дати діють зобов’язання Кабміну з продажу газу населенню за зниженою ціною. Але після тарифи на газ, як очікується, виростуть відразу на 25%. Остаточне рішення з даного питання буде винесено після домовленостей з Міжнародним валютним фондом.

Підвищення зарплат військових. Міністерство оборони України з 1 жовтня підвищує грошове забезпечення військовослужбовців. Хоча для цього з бюджету потрібно буде додаткове фінансування в розмірі 4,5 млрд грн. Саме через недостатній рівень грошового забезпечення найчастіше звільняються з лав Збройних Сил України після закінчення контракту. Так, з січня по червень 2018 року звільнилися 11 тисяч офіцерів і контрактників, які мали військовий досвід. З початку жовтня мінімальні зарплати військовослужбовців повинні вирости: у рядових – до 9 тисяч грн, у офіцерів – до 15,3 тисяч гривень.