З 1 березня пенсії в Україні проіндексовані більш ніж для 8 мільйонів одержувачів. При цьому під індексацію не потрапляють деякі категорії громадян.

Про це розповіла головний виконавчий директор Української федерації страхування, керівник Інституту цивільних свобод Галина Третьякова, пише Сьогодні

"Під індексацію не підпадають особи, яким пенсію нараховують не на підставі закону "Про державне пенсійне страхування", а інших законів. Наприклад, на підставі закону про судоустрій, про держслужбу. Тобто підвищення з 1 березня не торкнеться народних депутатів, прокурорів, наукових діячів", – зазначила Третьякова

Також не очікується підвищення пенсій для заслужених працівників, оскільки їх пенсії розраховуються на окремих підставах, зазначила експерт.

Третьякова також нагадала, що пенсія не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, тобто 14 970 грн. А тому, якщо після індексації пенсія перевищує цей рівень, зростання не буде.

Нинішня індексація буде проведена з урахуванням зміни рівня інфляції і середньої заробітної плати. При цьому найбільшу надбавку отримають ті, у кого великий страховий стаж, зазначив економіст Олексій Кущ.

"Найбільшу індексацію отримають пенсіонери з великим стажем – 30 – 35 років. Вони отримували 1 800 грн – 2400 грн, і їх чекає найбільша індексація 20 – 25%. Таким чином вони отримають пенсію, більшу на 400 – 600 грн. Найнижча індексація буде у тих, чиї пенсії розраховували, виходячи з зарплат за останні 10 років. Їх індексація становитиме 200 грн – 300 грн", – розповів Кущ

Він також зазначив, що очікувана індексація покликана нівелювати відносний дисбаланс у виплатах тим пенсіонерам, основна частина трудового стажу яких припала на роки існування СРСР і 90-х.

Нагадаємо, як заявляв, міністр соціальної політики Андрій Рева, в середньому пенсії зростуть на 255 гривень. А майже два мільйони українців, яким індексація не принесе підвищення пенсій, отримають разові виплати на суму 2410 гривень. Кошти на цю виплату бюджет "заробив" на легалізації автомобілів на єврономерах.