В Україні 7 лютого вступить в силу закон "Про валюту і валютні операції". Всього Національний банк послабить більше 20 різних діючих обмежень.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Про це на своєму брифінгу заявив заступник голови НБУ Олег Чурій. "Для бізнесу збільшили термін розрахунку за валютними операціями з 6 місяців до року. Повністю скасовуємо санкції за порушення термінів", – заявив представник регулятора. Також з 1 березня знизять норму обов'язкового продажу експортної виручки з 50% до 30%.

Що ще зміниться з 7 лютого:

  • Ліміти по переказах збільшать. На даний момент без документів українці мають право перевести валюту на суму, еквівалентну 15 тис. грн. У лютому цю норму збільшать до 150 тис.грн, а в майбутньому – зовсім скасують. Також нововведення торкнеться і поштових переказів. Зараз ліміт у валюті – 300 євро. У наступному році його планують збільшити до 10 тис. євро, а в майбутньому прибрати окремі обмеження для поштових переказів.
  • Рублі заборонять, але не всі. Використовувати монети і купюри із зображенням анексованого Росією Криму в Україні заборонять. Йдеться, в тому числі, про купюрі номіналом в 100 рублів.
  • Спростять інвестиції за кордон. Українці без ліцензій зможуть інвестувати гроші за кордон. У самому законі сказано, що отримувати дозвіл від НБУ не доведеться, єдине – про таку операцію слід сповіщати держава для ведення статистики.
  • Торгувати валютою за новим законом зможуть поштові відділення, ломбарди, кредитні спілки. Тобто купити долари можна буде не тільки в обміннику або в банку, але і на пошті. Це дозволить продавати і купувати долари в населених пунктах, де немає відділень банків і обмінників, але є пошта. Без валютного рахунку можна буде здійснювати операції на суму до 150 тис. грн, до 10 тис. євро підвищений ліміт поштових відправлень фізичних осіб. Крім того, до 10 тис. євро збільшується сума, яку можна перевезення не декларуючи.

Також НБУ вирішив зняти вимогу щодо резервування коштів під купівлю іноземної валюти, так зване правило "Т + 1". "Тепер компанії зможуть купувати валюту день в день", – пояснив Чурій.