Володимир Зеленський готовий до зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним. На зустрічі Зеленський хоче обговорити російську агресію проти України.

Андрій Мельник, посол України в Німеччині, заявив, що Володимир Зеленський готовий до особистої зустрічі з Володимиром Путіним. Єдине «але» в цьому питанні те, що Кремль постійно відкидає цю пропозицію або взагалі ігнорує.

Про це посол України в Німеччині заявив у коментарі для німецького видання «Handelsblatt».

«На жаль, Москва неодноразово і різко відкидала цей діалог і витягнуту руку Володимира Зеленського», – сказав Мельник.

Окрім цього, Андрій Мельник закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца допомогти в організації переговорів. Також посол закликав мотивувати Путіна до зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.

Зброя

Український посол також наголосив на тому, як важлива наразі для України військова допомога інших країн.

«Серйозність ситуації вимагає від уряду світлофора негайного переосмислення та зміни курс з питання постачання зброї в Україну», – зауважив Андрій Мельник.

Посол закликав надати Україні принаймні шоломи та захисні жилети для волонтерів. Наголосимо, що інші країни вже зголосилися допомогти Україні.

Дипломатичний посередник

Зауважимо, що президент Туреччини Реджеп Ердоган неодноразово наголошував на тому, що готовий виступити у якості дипломатичного посередника між Україною та Росією.

Ердоган закликає до врегулювання російської агресії на Донбасі, адже вважає, що подібні дії можуть призвести до масштабних і негативних наслідків для всього світу.

19 січня Реджеп Ердоган запросив президентів України та Росії на переговори до Анкари, проте РФ відреагувала у притаманному їй дусі – Дмитро Пєсков перевів тему.

Речник Володимира Путіна не виголосив згоди або відмови на пропозицію Ердогана, проте цинічно заявив, ніби «можна вітати будь-які зусилля з врегулювання ситуації в Україні».

«Ми також чули заяви про те, що наші турецькі колеги готові запросити представників Донбасу. Це важливий елемент, і ми звернули на це увагу. Цікаво було б дізнатися в цьому контексті, чи звернули на це увагу українські опоненти, і як вони до цього ставляться», – заявив Пєсков.

Щоб додати в ситуацію абсурду, варто згадати, що того ж дня у Держдумі РФ заявили про обговорення законопроєкту про визнання фейкових республік на Донбасі.