Президент США Джо Байден збирається обговорити на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним “спектр питань” в американсько-російських відносинах, що включатиме тему України.

Про це заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван у MSNBC.

“Він (Джо Байден – ред.) також сказав, що не прагне до ескалації, що він хоче стабільних відносин. І тому він запропонував можливість сісти з Володимиром Путіним у третій країні цього літа, щоб обговорити весь спектр питань в наших відносинах, включаючи суверенітет і територіальну цілісність України.

На його (Байдена) думку, Сполучені Штати та інші партнери офіційно встануть на захист суверенітету і територіальної цілісності України. Це те, що ми маємо намір робити, але ми маємо намір зробити це за допомогою дипломатичного спілкування на високому рівні, а не шляхом публічних заяв”, – сказав Джейк Салліван.

Нагадаємо, Байден запропонував Путіну провести зустріч на вищому рівні в третій країні для обговорення всього спектру проблем, що стоять перед США і Росією.

Зустріч планується влітку, але точна дата і країна проведення поки не визначені.

Також зазначимо, що наразі Сполучені Штати Америки є єдиною країною у світі, яку буде слухати президент РФ Володимир Путін. Таку думку в інтерв’ю “Радіо НВ” висловив перший президент України, голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук.

“Я думаю, що [у відведенні російських військ від кордону України] зіграла роль не тільки тверда і системна позиція України, але перш за все дуже зрозуміла і дуже чітка позиція Сполучених Штатів Америки. Сьогодні США – це єдина, на мій погляд, країна, яку Путін мусить, повинен і буде слухати або прислухатися до неї. Адже від Сполучених Штатів залежить ухвалення і радикальних, і м’яких, і твердих, і будь-яких рішень”, – зазначив Кравчук.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.