Не вщухають розмови про можливий повторний напад ворожих солдатів зі сторони Білорусі. У Головному управлінні розвідки відповіли, чи планує Путін таку операцію та долучення до неї військових Лукашенка.

Ситуація на білорусько-українському кордоні залишається спокійною, однак в інформаційному просторі продовжують поширюватись чутки про атаку з Півночі. У ГУР запевнили, що до кінця листопада цього не станеться.

Українські розвідники зазначають, що за допомогою “анонімних джерел” Росія поширює інформацію про вторгнення, яке відбудеться після чергової масованої ракетно-авіаційної атаки.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє, що подібна інформація не відповідає дійсності. Мета такої інформаційної спецоперації — спровокувати Україну перекинути значну частину війська до кордону з Білоруссю,
– сказали в ГУР.

Там констатували, що ворогу потрібно, аби наступальний потенціал Збройних Сил зі Сходу та Півдня перекинувся до кордону з Білоруссю. Робиться це задля того, щоб не просто “розпорошити” українську армію, а продемонструвати для громадян країни-посіпаки Росії те, що біля її кордонів ЗСУ готуються до нападу.

Окрім заяв в розвідки, варто також згадати про інформацію від білоруських активістів, які переконані, що російські генерали уже прибули на територію Білорусі, аби контролювати військовий вишкіл путінських солдатів. Такий візит може означати чергову інспекцію російських та білоруських військових, після якого, ймовірно, ухвалюватимуть рішення про готовність до атаки. Однак навряд це буде найближчим часом.

Також, як повідомляє Центр національного спротиву, росіяни продовжують розгортання військ на території сусідньої держави.

Відомо, що росіяни розгорнули близько 63 наметів в районі населеного пункту Бабуничі у Гомельській області. Загалом на території країни уже розміщено до 12 тисяч мобілізованих росіян, – пишуть в організації.

Там зазначили, що перебування на території Білорусі для російських солдатів є справжнім привілеєм, а країна Лукашенка поступово втрачає свій суверенітет.
Росія може повторити свій похід на Київ, що провалився, з вторгненням з території Білорусі. Такий сценарій опрацьовує Генштаб РФ.

Про це розповів в інтерв’ю журналістці Юлії Латиніної у YouTube відомий російський правозахисник, лідер організації Gulagu.net Володимир Осєчкін, посилаючись на інформоване джерело у військовому керівництві РФ.

“Ми отримали листа кілька днів тому від людини, яка має пряме відношення до Генштабу Міноборони. Розглядається план вторгнення з боку Білорусі”, – розповів правозахисник.

Він зазначив, що після втечі російської армії українці вишикували дуже серйозну оборонну лінію на кордоні з Білоруссю, покликану стримати повторний наступ агресора. Це, зокрема, мінні поля. І розмінувати їх Генштаб РФ планує тілами своїх солдатів, запевняє Осєчкін.

“Вони приготували величезну кількість ув’язнених якраз для того, щоб вони йшли безпосередньо, пробиваючи собою дірку в цій карті мінних полів, розчищаючи дорогу для техніки”, – пояснив він.

Правозахисник також уточнив, що до Білорусі перекидаються професійні десантники, яких раніше вивели із правобережної частини Херсонщини. Ймовірно, саме їх планують використовувати як основну чинність.

“У них або пан, або пропав… Це повторна друга хвиля вторгнення, блискавичний кидок, щоб взяти Київ… Якщо вони справді підуть у нахрап, такий вал людей, це буде найкривавіше побоїще за всю історію 21 століття”, – повідомив Осєчкін.

Він уточнив, що після публікації листа джерела в Генштабі ЗС РФ почалися серйозні перевірки. Спецслужби шукають джерело витоку. І це, за його словами, побічно підтверджує достовірність наданих відомостей.