На цей момент заборгованість із зарплати становить 2,7 млрд гривень, передає Корупція.Інфо
З квітня Міністерство юстиції планує стягувати борги по аліментах із заробітньої плати боржників
Стягнення боргів за виплатами аліментів будуть здійснювати мобільні штаби, які працюють у кожній області країни.
"Через формат мобільних груп і штабів зі стягнення заборгованостей з виплати аліментах, які вже запрацювали по всій країні, з 1 квітня ми запустимо таку саму роботу із стягнення заборгованостей із заробітної плати", – зазначив міністр.
У перший день роботи (5 лютого) у єдиному реєстрі боржників аліментів зафіксовано понад 75 тис. електронних записів.
У реєстрі помічено інформацію колишного міністра аграрної політики та продовольства Ігоря Швайка, а також народного депутата та лідера Соціал-демократичної партії Сергія Капліна.
За інформацією міністра юстиції Павло Петренко, в Україні зареєстровано щонайменше 3 мільйона дітей, які мають неповні сім’ї та отримують аліменти.
За словами заступника Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергія Шкляра, наразі у кожному регіоні України відкрили штаби, що контролюватимуть виконання органів державної влади рішень про стягнення аліментів.
Тому 1 квітня у всіх регіонах України почнуть діяти спеціальні штаби та мобільні групи Державної виконавчої служби, які вже займаються стягненням аліментів із неплатників, а з квітня також сфокусуються на стягненні заборгованості з заробітної плати з підприємств-боржників.
Міністр юстиції Павло Петренко, нагадав, що закон, який посилює відповідальність за несплату аліментів, діє з 6 лютого і вже демонструє перші позитивні результати.
"Спираючись на ці результати, я прийняв рішення поширити практику мобільних груп на всю країну. Жоден із батьків, який не хоче фінансово підтримувати своїх дітей, жоден роботодавець, незалежно від того малий це підприємець або величезна компанія, незалежно від того в приватній або державній вона власності, не втече від відповідальності", – додав Петренко.
За його словами, на цей момент заборгованість із зарплати становить 2,7 млрд гривень, і тільки в органах виконавчої служби у виконанні знаходиться документів і рішень судів на 0,5 млрд гривень.
Популярне: Його боявся навіть Янукович: Останній український мольфар зробив гучне передбачення для країни
"З 1 квітня штаби займуться ще одним надзвичайно соціально важливим напрямом – стягненням заборгованості з виплати зарплати", – зазначив міністр.
В лютому Мін'юст відкрив вільний доступ до реєстру неплатників аліментів і зобов'язав платників раз на три місяці подавати звіт. Штаби зі стягнення аліментів були створені по всій Україні.
За 10 днів з початку дії законодавчих нововведень було винесено: 25 215 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України; 21 771 постанова про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами; 21 364 постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування зброєю; 21 188 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.
Завдяки винесенню цих постанов і застосуванню встановлених законом обмежень, за 10 днів держвиконавці стягнули 5,7 млн гривень заборгованості зі сплати аліментів. Станом на 16 лютого внесено до суду 6 165 подань про оголошення розшуку боржника.
З 1 січня по 16 лютого 2018 року було стягнено 324,5 млн гривень на користь 434 295 дітей.