Матеріальну допомогу в 8 тис. Грн підприємцям і найманим працівникам через карантинних обмежень в січні планують почати виплачувати ще до Нового року – з 22 грудня.
Про це заявив міністр економіки Ігор Петрашко в ефірі телеканалу “Україна 24”, повідомляють УНН.
“Ми орієнтуємося, що з 22-го числа, відразу після завершення так званого нашого першого дедлайну, ми почнемо виплати”, – заявив міністр.
Він закликав підприємців і найманих співробітників прискорити подачу заявок на виплати в 8000 грн. Оформити документи необхідно до 21 грудня, тоді допомога перерахують до кінця року. Ті ж, хто подасть документи після 21 грудня, отримають допомогу на початку наступного року.
Міністр також в черговий раз роз’яснив нюанси подачі заявки через сервіс “Дія”.
“Наймані працівники можуть працювати як у фізичних осіб-підприємців (ФОП), так і в компаніях іншої форми власності. Наприклад, якщо підприємство, ТОВ або ПП, має 10 найманих працівників, то всі 10 працівників подаються самостійно через” Дію “, отримуючи компенсацію 8 тис. грн. У випадку самого ФОП, ФОП також отримує ці 8 тис. грн “, – сказав міністр.
Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що Кабмін затвердив порядок надання допомоги особам, які можуть втратити доходи в період карантину. І роз’яснили, як отримати виплату.
Роз’яснення міністерство опублікувало у вигляді пам’ятки.
Згідно з пам’яткою, одноразову матеріальну допомогу можуть отримати:
- наймані працівники, які працюють на підприємстві і їх робота обмежена в карантин;
- ФОП, робота яких обмежується в карантин.
Щоб застрахованим особам (тобто тим, за кого або які платили ЄСВ в третьому кварталі цього року і середньомісячний заробіток яких не перевищував 30 тисяч грн) отримати допомогу, потрібно:
- мати відкритий банківський рахунок в банку за стандартом IBAN;
- підключитися до порталу “Дія”;
- подати через портал “Дія” заяву до 21 грудня 2020 року включно.
Головним критерієм при заповненні заяви є вказівка вірного КВЕД підприємства, який вказаний першим у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ФОП і громадських формувань.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які він ініціював для підтримки громадян і бізнесу в період дії карантинних заходів щодо запобігання поширенню в Україні COVID-19. Законодавчі ініціативи були прийняті Верховною Радою 4 грудня 2020 року.
Так, Закон «Про соціальну підтримку застрахованих осіб і суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, введених з метою запобігання поширенню на території України на гострі респіраторні хвороби COVID-19, викликаних коронавірусом SARS-CoV-2» № 1071-ІХ передбачає надання одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8 тис. грн найманим працівникам, які втратили частину заробітної плати внаслідок запровадження карантину, і фізичним особам – підприємцям (ФОП), які втратили частину доходу внаслідок карантину.
ФОП не зможуть отримати допомогу, якщо вони зареєстровані менш ніж за три місяці до вступу в силу цього закону, якщо в 2020 році сплатили ЄСВ за себе менш ніж за три місяці, а також якщо їх вид діяльності не підпадає під карантин.
Крім того, документ передбачає надання одноразової матеріальної допомоги компаніям для виплат найманим працівникам, щоб не скорочувати їх під час дії карантину. Ця норма стосується підприємств, які (на час вступу в силу закону) вимушено скоротили або можуть скоротити тривалість робочого часу співробітників через простій у зв’язку з введенням карантину.
Розмір допомоги розраховується пропорційно скороченню робочого часу співробітника, але не може перевищувати 8 тис. грн.
Також закон передбачає одноразову компенсацію суб’єктам господарювання з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску (ЄСВ) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Розмір одноразової компенсації складе середньомісячну суму ЄСВ за розрахунками останніх 10 місяців.
Компенсації отримають ті компанії, які реально постраждають від введення карантину. Однак компенсація не надаватиметься, якщо по ЄСВ є заборгованість.