Кабінет міністрів затвердив державний стандарт початкової освіти, за яким будуть навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018 року.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки, передає Корупція.Інфо
"Тут закладено, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів", – зазначила міністр освіти та науки Лілія Гриневич.
За її словами, робота над стандартом тривала два роки, був використаний досвід 7 країн – Фінляндії, Сінгапуру, Ірландії, Шотландії, Франції, Канади та Польщі.
Зокрема, в стандарті визначені загальні й обов'язкові результати навчання за дев'ятьма галузями:
- мовно-літературною
- математичною
- природничою
- технологічною
- інформатичною
- соціальною і здоров’язбережувальною
- фізкультурною
- громадянською та історичною
- мистецькою
Обов'язкові результати показують, що дитина повинна вміти, знати, розуміти після кожного з двох циклів навчання в початковій школі, тобто після 2-го та 4-го класів.
Популярне:"На 1500 гривень більше українці отримають вже…": Гройман зробив гучну заяву про пенсії
Щоб показати різницю між загальними й обов'язковими результатами навчання, Гриневич продемонструвала закладені в стандарт положення.
"Після 2-го класу дитина має "визначати авторство власних робіт. Виявляти повагу до авторства інших осіб". А після 4-го класу дитина має вміти дотримуватися елементарних правил використання власних і чужих творів", – зазначила вона.
Міністр пояснила, що докладніше реалізація обов'язкових результатів навчання буде виписана в типовій програмі.
Наприклад, обов'язковий результат навчання "Здійснює обчислення зручним для себе способом у навчальних ситуаціях, зокрема під час гри" буде виражатися в наступних очікувані результати:
– оперує числами в межах 100, вирішуючи різні життєві проблеми (шукає номер квартири (будинку), місця в кінотеатрі, у вагоні поїзда, автобусі, літаку, номер кабінету в різних установах, номер телефону і т.д.);
– обчислює суму (додає), різницю (віднімає), добуток (ділить зручним для себе способом у межах 100, зокрема й користуючись предметами або засобами, які їх замінюють);
– знаходить значення математичних виразів;
– обчислює значення виразів зі змінною.
Окремо вона наголосила, що разом зі стандартом приймають чотири базових навчальних плани. Зокрема, у них закладено збільшення обсягу вивчення української мови в школах національних меншин.
Також уперше реформа підтримана значним фінансовим ресурсом для старту, всього передбачено 1 млрд 869 млн 812 тис. грн.