Поки вся увага органів влади, ЗМІ та суспільства відвернута подіями на Донбасі і напруженістю на кордонах з Російською Федерацією, всередині країни продовжують плентатися інтриги. Їх кінцева мета — провести в Кабінет міністрів “своїх” кандидатів і взяти владу в столиці. На чолі “почесного” списку кандидатур — екс-керівник Офісу президента Андрій Богдан і його друг, столичний забудовник Андрій Вавриш, пише журналіст видання Коментарі ЮА, Никита Синицин.

Далі мовою автора.

Діяльність екс-глави Офісу президента не залишилася непоміченою, правда розплачуватися за це довелося іншому Андрію. Вавриша підозрюють в тому, що скандальні викриття одного з “Слуг народу” у Верховній Раді — Гео Лерос — проходять саме з його подачі.

Це йому і аукнулось. Так, 11 червня Державне Бюро розслідувань України прийшло з обшуком в компанію бізнесмена “SAGA Development”, про що повідомив сам підприємець на своїй сторінці в соцмережі Facebook. За версією слідства, земельні ділянки на яких зводяться житлові комплекси, відносяться до “землям громадської забудови”.

Тому будівництво житла тут не законно, і відбувається завдяки допомозі зловживають своїм посадовим становищем співробітників Київської державної міської адміністрації. Проте, Полтавський апеляційний суд не повірив доказам прокуратури, і 23 листопада не дозволив накласти арешт на земельні ділянки, на яких проводять будівництво фірми Андрія Вавриша. Якийсь “реванш” силовики вирішили взяти в січні, вручивши підозра в скоєнні злочину по справі саботажу будівництва житлового комплексу “Альта-Град” в Борисполі самому Вавриш.

Видання ” Страна.юа ” з посиланням на свої джерела розкрило версію слідства. Відповідно до неї група компаній і фізичних осіб взяли кредити в “Сведбанку” (в подальшому — “Омегабанк”), які повинні були піти на будівництво житлового комплексу в Борисполі. Це компанії ТОВ “Монолітжилбуд” і ТОВ “Системабуд”, а фізособи — Тетяна Вавриш (дружина Андрія Вавриша), Людмила Івасюк і Ольга Клецко (бізнес-партнери Вавриша) і Олександр Калиновський (колишній бізнес-партнер Вавриша).

Як пише видання, в 2006-2008 роках були взяті кредити на загальну суму 395 мільйонів гривень. Але гроші повернуті не були, і загальна заборгованість з урахуванням відсотків перевищує 900 мільйонів гривень.

І от тепер, не зважаючи на сумнівне минуле, і купу підозр, як стверджує Центр медіарасследованій “Булава”, Вавриш-Богдан замахнулися на отримання контролю над цілою фракцією в Київраді — “Слуга народу”.

За даними “Булави”, про існування подібних планів свідчить багато фактів. Тут і часті появи куратора столичних “слуг народу” на каналах Вадима Столара, і критика столичної влади, і, нарешті, голосування земельною комісією Київради 17 березня, за проект рішення щодо затвердження детального плану територій (ДПТ), в якому заплановано будівництво на Мінському масиві нового багатоповерхового мікрорайону (ним займаються фірми Столара і Влади Молчанової за погодженням з Вавриш ще під час перебування його роботи в КМДА). Ще в лютому, на тлі чуток про можливу відставку прем’єр-міністра Дениса Шмигаль активізувалися розмови про можливих наступників. У числі найбільш вірогідних кандидатів називали міністра розвитку громад і територій України Олексія Чернишова. Раніше він був головою Київської ОДА та за даними ЗМІ активно контактував з Андрієм Вавриш.

Зустрічаються і твердження про наближеності бізнесмена до олігарха Ігоря Коломойського, що знижувало його шанси на призначення. Хоча чутки про відставку Кабміну Шмигаль і вщухли, на думку “Весті.юа”, Олексій Чернишов має найкращі шанси на призначення завдяки близьким стосункам з президентом, так як став єдиним з міністрів, запрошеним на день народження Володимира Зеленського. Цікаво, що сам Денис Шмигаль був призначений прем’єр-міністром саме з поста міністра розвитку громад і територій, який нині займає Чернишов.