Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вдруге попросив уряд виділити гроші зі спеціального фонду боротьби з COVID-19 на доплати правоохоронцям. Цього разу просить 1,979 млрд гривень для поліцейських.

Про це повідомляє StateWatch з посиланням на листа Авакова до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, датованого початком вересня.

У зверненні МВС зазначається, що станом на 28 серпня використано 99,4% з 2,249 млрд гривень, виділених Кабміном на доплати Нацполіції.

Згідно з розрахунками МВС, на наступні чотири місяці на доплати 54 352 правоохоронцям у розмірі 50% окладу необхідно ще 1,979 млрд гривень. У середньому поліцейський оклад становить 15 340 гривень, а доплати, відповідно, — 7 670 гривень.

«Ключова проблема фонду боротьби з COVID полягає у відсутності офіційних пріоритетів витрат з цього фонду. З однієї сторони МОЗ не забезпечило населення масовим тестування під час пандемії, а з іншої МВС уже вдруге претендує на доплати поліцейським», — пояснив специфіку витрат на боротьбу з коронавірусом голова StateWatch Гліб Канєвський.

МВС України у червні 2020 року отримало понад 2,7 млрд грн на доплати поліцейським, військовослужбовцям Національної гвардії та Державної прикордонної служби під час карантину.

В свою чергу, Очільник Офісу президента Андрій Єрмак розповів про те, які методи для боротьби з коронавірусною хворобою щодня застосовує чинна влада

Про це він розповів в ефірі телеканалу “Україна 24”, інформують ЗМІ з посиланням на Офіс президента.

Єрмак запевнив, що нині в Україні епідемічна ситуація перебуває під жорстким контролем, і якщо виникають якісь проблеми – вони одразу вирішуються. Також він розповів, що президент Володимир Зеленський щодня проводить селекторні наради за участю представників усіх центральних органів влади, зокрема міністра охорони здоров’я, головного санітарного лікаря.

“Досить часто відбуваються зустрічі з головами ОДА. Ви бачите багато поїздок Президента країною. Звісно, у кожній він відвідує одну з медичних установ, заслуховує звіти голови обласної державної адміністрації, профільних лікарів. Ми дуже добре поінформовані про ту ситуацію, яка є”, – сказав Єрмак.

За словами керівника Офісу президента, однією з причин зростання показників захворюваності на коронавірус в Україні є збільшення кількості тестувань. Крім того, негативно впливає чинник наближення місцевих виборів.

“Деякі місцеві чиновники, женучись за швидкими політичними дивідендами, на жаль, забувають, що життя людини – це найдорожче. Безумовним фактором було літо, люди трохи розслабилися. Все це призвело до зростання. І плюс – початок осені. Це завжди зростання інфекційних захворювань, грип”, – сказав він й додав, що влада не розслабляється й робить все, аби пройти цей етап.

Також Єрмак переконаний, що другої хвилі поширення коронавірусу не вдається уникнути багатьом країнам.

“Її не вдалося уникнути нікому в цьому світі. Сьогодні друга хвиля спостерігається практично в усіх країнах. Є різні тенденції, причому в деяких країнах, де була дуже висока і, скажімо, трагічна ситуація під час першої хвилі, на превеликий жаль, (це, – ред.) повторюється і під час другої. Тому це загальна тенденція”, – сказав керівник Офісу президента.