Станом на 4 червня 20 колишніх чиновників уже покидають державні дачі у Конча-Заспі і Пущі-Водиці під Києвом.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що буде підготовлена концепція щодо того, хто має жити на державних дачах та за яких умов.

“У нас буде концепція, ми її представимо суспільству щодо Конча-Заспи, щодо ВДНГ, щодо Пущі-Водиці, буде дійсно концепція. Ми обов’язково зробимо презентацію цієї концепції, хто там має жити, за яких умов, що дуже важливо”, – сказав Зеленський.

При цьому, як повідомляють ЗМІ, зараз в Конча-Заспа проживають близько 200 колишніх і діючих чиновників. Серед них – ймовірно, перший заступник секретаря РНБО і колишній заступник міністра закордонних справ Руслан Демченко, народний депутат VI скликання від Партії регіонів, депутат-регіонал VII скликання Анатолій Близнюк, колишній прем’єр-міністр України Валерій Пустовойтенко, екс-міністр економіки Анатолій Кінах, колишній і . о. прем’єр-міністра Юхим Звягільський, екс-мер Києва Олександр Омельченко, колишній секретар РНБО Володимир Горбулін, екс-міністр культури Оксана Білозір, екс-міністр аграрної політики Юрій Мельник, колишні спікери Верховної Ради Володимир Литвин і Олександр Мороз, екс-глава Конституційного суду України Анатолій Головін, екс-міністр юстиції Олександр Лавринович, колишній президент Леонід Кучма і так далі – всі вони очевидно що на черзі на виселення.

За словами політолога Андрія Золотарьова, те що відбувається, укладається в канву дій Зеленського проти старих політиків, старих чиновників, але от чи зможуть юристи Банкової реалізувати задум президента – невідомо.

“Такі дії знайдуть підтримку в громадській думці. Інша справа, як це реалізувати на практиці. Зрозуміло, що дуже багато, потрапивши в місце концентрації української політичної еліти, не хочуть їхати. І орендують житло найчастіше за цілком адекватні суми. Є, звичайно, прецеденти : хтось живе там за символічні гроші, але багато хто все-таки орендують за адекватні. У нас люди люблять, коли сильних світу цього пресують, демонструють, що на них теж є управа. У цьому плані політично Зеленський безсумнівно знайде суспільну підтримку. Такий яскравий красивий хід, але як це реалізувати… Боюся, що команда юристів, яка знаходиться в розпорядженні Банкової, просто юридично не потягне такий обсяг роботи”, – зазначив експерт.

Колегу підтримує директор департаменту політики МЦПД Ігор Петренко: він вважає, що тема ревізії держдач добре лягає на українські реалії, оскільки колишні можновладці не поспішають відмовлятися від якихось привілеїв, не дивлячись на те, що вони вже давно не працюють на благо держави.

“У розумінні більшості українців, жителі держдач користуються тим, чим не повинні користуватися. Не думаю, що це питання РНБО, але водночас давним-давно треба було навести порядок у цій сфері, адже все це триває досить давно. Проживати там повинні були тільки чиновники найвищого рангу, деяким з них, як колишнім президентам, було надано право користуватися цим житлом довічно. Водночас, часто-густо друзі високопоставлених чиновників, той же директор департаменту корпорації “Богдан”, який ніколи не був на держслужбі, обзавівся держдачею. По суті, це трошки жлобство”, – вважає Петренко.

Він вважає, що значна частина мешканців держдач перебуває там на пташиних правах, а влада хоче потролити колишніх чиновників часів не тільки Порошенка, але і Януковича.

“Всі чудово знають, яке відношення існує до Януковича, а тут – бац, його соратники досі користуються держдачами… Можуть цікаві імена спливти, це теж хороший матеріал, щоб потролити колишніх і згадати “неподобство”, як його охарактеризував Зеленський”, – підсумовує Петренко.

Судячи з усього, на Банковій вирішили спробувати перетрусити залишки старої еліти, деякі представники якої досі користуються впливом і повагою в певних колах, і спробувати підкорити їх собі, отримавши лояльність нехитрою загрозою позбавлення привілеїв. Але чи вийде у Зеленського задумане, з огляду на рівень виконання його доручень, яке часто кульгає – побачимо.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.