Сотні тисяч реальних адептів “русского мира” із захватом дивляться їхні програми

Як відомо, в Україні 2 лютого 2021 року припинене мовлення телеканалів медіахолдингу “Новини” за антиукраїнську діяльність його власників. Зроблено це за рішенням РНБО, введеним у дію указом президента України Володимира Зеленського. Хто власники (номінальні та реальні) “Новин”, всім добре відомо. Ну, а далі, як повідомляє Вікіпедія, “24 квітня YouTube заблокував для українських користувачів YouTube-канал Newsone разом із двома іншими каналами медіахолдингу “Новини” – “112 Україна” і Zік. При спробі переглянути трансляцію з’являється повідомлення про те, що канали недоступні для перегляду в Україні через скаргу влади на протизаконний контент”.

Усе начебто вірно. Тільки ж ось проблема: 26 лютого 2021 року на базі закритих телеканалів медіахолдингу – Newsone, “112 Україна” та Zік – було створено новий телеканал – “Перший незалежний”, куди перейшли журналісти закритих телеканалів. Ефір цьому телеканалу був перекритий у перший же день. Проте “Перший незалежний” спокійно працює в Інтернеті з Києва, чи то зберігши студії своїх попередників, чи то створивши нові, та продовжуючи “славетні” традиції попередників. Причому продовжуючи у дуже хитрий, а разом із тим простий спосіб, який дозволяє мінімалізувати втрату аудиторії, – пише Сергій Грабовський для видання “День”.

Для прикладу: у YouTube написано – телеканал Zік. Вмикаєш – усе працює, тільки насправді то “Перший незалежний”. І на ньому 9 травня також добре відома Марина Ставнійчук розказує про велику перемогу радянського народу, про те, що умиротворенням займалися всі західні держави, а пакт Молотова-Ріббентропа був останнім у цьому ланцюгу, і яку ціну український народ заплатив у тій війні, ставши народом-переможцем. Розказує гарною українською мовою, з неабиякою експресією, при цьому на кожному кроці фальсифікуючи історію. Бо ж умиротворення – то факт, але не тільки Гітлера воно стосувалося, а й Сталіна.

Коментувати виступи інших “фахівців”, як-от Сніжану Єгорову (яка щось там з мудрим виглядом говорила про відмову України від участі в освоєнні космосу) чи Володимира Кацмана (який полум’яно виступав на ток-шоу, присвяченому “небезпекам антиковідної вакцинації”), я з вашого дозволу не стану. Вистачить того, про що вже ішла мова.

На YouTube я знайшов також купу свіженьких посилань на Zік, але при ввімкненні також бачимо “Перший незалежний”. З Азаровим, Шарієм, Лукаш й усією іншою “зірковою раттю”. І на Newsone посилань повно – з тією ж компанією і такою ж пропагандою. Сотні тисяч переглядів… І повсюдно бачимо заклик: “Підпишись на новий канал журналістів “112 Україна”, Zік, Newsone. Вже під 600 тисяч підписантів, якщо їхнє число не нагнане за допомогою російських ботоферм (таке цілком можливо). Але за будь-яких обставин сотні тисяч реальних адептів “русского мира” із захватом дивляться програми “Першого незалежного” (і, як у випадку зі Ставнійчук, щиро захоплюються – говорить такою гарною українською, але ж попри це правильні речі говорить!).

Звичайно, чинна влада не господарює у YouTube. Але виникають запитання. Скажімо: чи звертався Офіс президента чи якась інша інстанція до адміністрації YouTube з проханням прикрити “Перший незалежний” чи бодай припинити його трансляцію під марками трьох уже заблокованих для українського користувача телеканалів? Адже, як на мене, йдеться про пряме знущання не лише з президента Зеленського та РНБО, а й із Української держави. Чи, може, зверталися, проте якось ніяково, без наполегливості? І ще одне: відомо, що неодноразові звернення до адміністрації YouTube з приводу закриття каналу Шарія закінчилися нічим, чим Шарій постійно хвалиться і розповідає, що його фактично фінансують американці, бо ж має він чимало підписників (цікаво, реальних, чи російські ботоферми в дії?). Проте чи порушували це питання керівники вітчизняної влади на переговорах із високопосадовцями США? Мовляв, чи можна ефективно протистояти агресору, коли підривна діяльність “п’ятої колони” толерується YouTube? І, до речі, антиамериканська пропаганда також…

Утім, у відповідь може пролунати приблизно таке: добре, йдеться про небезпечну антидержавну пропаганду, про “п’яту колону” і таке інше. Проте з якого дива ця пропаганда ведеться з Києва, з гарно оснащених студій, де збираються відповідні персонажі, а до розмови дистанційно долучаються такі особи, як Азаров і Ко? Чому ви на це ніяк не реагуєте?

Ну, а про спокійно працюючий телеканал “НАШ”, контент якого часом іще “веселіший”, і говорити зайвий раз не варто, чи не так?

Це дуже небезпечно для України. Бо ж у разі, якщо Путін наважиться на вторгнення, він матиме сотні тисяч “багнетів”.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.