Національне антикорупційне бюро заявляє про оголошення у 2020 році сина колишнього президента Віктора Януковича Олександра в міжнародний розшук.

Про це йдеться в матеріалах суду.

«Зараз місцезнаходження (Олександра Януковича) не встановлено, за місцем реєстрації та проживання вказане особа не знаходиться, у зв’язку з чим 09.06.2020 постановою детектива Національного антикорупційного бюро України підозрюваний оголошений в міжнародний розшук», – йдеться в матеріалах.

Він підозрюється в заволодінні резиденцією “Межигір’я”.

Водночас захисники Януковича заявили, що він від слідства не ховається і постійно проживає в Санкт-Петербурзі (Росія), про що відомо детективам Національного антикорупційного бюро.

Захист заявив, що їх підзахисний вимагає забезпечити його участь у процесуальних діях.

Зазначимо, Вищий антикорупційний суд дозволив заочне (спеціальне досудове) розслідування відносно колишнього президента Віктора Януковича і його сина Олександра у справі про заволодіння резиденцією “Межигір’я”.

Нагадаємо, Генпрокуратура з 2014 року розслідує ймовірне заволодіння держмайном – комплексом будівель будинку відпочинку “Межигір’я”. У рамках кримінального провадження підозру повідомили, зокрема, експрезиденту Віктору Януковичу. У липні 2015 року майно резиденції “Межигір’я” заарештували.

У 2017 році земельні ділянки “Межигір’я” передали державі. Суд тоді визнав недійсними договори, за якими урядова резиденція вибула у 2007 році з державної власності.

Після втечі у 2014 році експрезидента Януковича з країни правоохоронці відкрили проти нього до 10 кримінальних проваджень. Янукович фігурує у справах про незаконне заволодіння резиденціями “Межигір’я” та “Сухолуччя”, фальсифікацію результатів голосувань за “диктаторські закони”, злочини проти майданівців, численні тяжкі економічні злочини, хабар, замаскований під винагороду за авторські книжки.
Оболонський районний суд Києва визнав Януковича винним у державній зраді та засудив до 13 років ув’язнення. Вирок наразі оскаржується захистом експрезидента.

Втікач, екс-президент Янукович, як відомо, сидів у в’язниці за пограбування. Януковичу дали трирічний термін, але вже через півтора року він вийшов на свободу за амністією.

Нагадаємо, нещодавно в ЗМІ потрапили чергові подробиці відсидки колишнього українського диктатора.

Подробиці тюремного минулого Януковича розповів Михайло Данилевич. Разом із втікачом екс-президентом України вони “мотали” терміни в 1967 році. Вперше Данилевич побачив Януковича, коли того привели до сусідів по камері в чорній робі. Виглядала це роба дорого, навіть блищала. В руках Янукович тримав невелику сумку, ноги були взуті в добротні черевики. “Наші головні по секції попередили його відразу:” Живи, мужик, долучайся для нашого суспільства. Нікуди не вилазь без відома“.

“Так він і робив. Мився, їв в їдальнях з усіма ту гречку, рис, помідори і фрукти на свята. Але був сам по собі, тримався подалі від усіх. Тільки двоє наближених у нього було: один за квартирну крадіжку сів, другий – кишеньковий злодій. Таких поважають на зоні”, – розповів Данилевич.

За його словами, жив Янукович на зоні розкошуючи, йому возили ящиками алкоголь, пачками гроші. СпівкамерникЯника розповідає, що той був запальний, нерідко його кривдникам давали зайву добу до робочого часу.

“Горілку йому привозили в коробках. Йому кожен раз привозили дві пачки грошей, купюрами в 50 рублів. Щомісяця його відвідували друзі”, – поділився Данилевич.

Як би там не було – уже понад сім років пройшло з моменту як з України до Росії втік четвертий президент країни, скандальний Віктор Янукович. Сьогодні він заочно засудженим у справі про держзраду, підозрюваним ще у кількох, проте покарання не відбуває і спокійно собі живе у Росії.

Тому те, що ВАКС дозволив заочно розслідувати справу – це крок до того, щоб мати змогу притягти Януковичів до відповідальності.