Представниця Верховної Ради у КСУ Ольга Совгиря порадила чотирьом суддям КСУ не просто покинути засідання, а й обов’язково зробити заяву про те, що вони не погоджуються з грубим порушенням закону, яке зараз відбувається в КСУ

“Те, що судді покинули засідання означає те, що в КСУ немає кворуму. Кворум це 12 суддів, якщо наразі у нас наразі є 15 обраних суддів, якщо четверо покидають засідання і залишаються 11, то суд в принципі паралізований і рішення приймати він не зможе”, – сказала вона.

Вона додала, що вважає, що особи мають звільнятися з посади, якщо для цього є підстави.

“Щодо тих чотирьох суддів, які сьогодні покинули засідання і не голосували за скасування антикорупційного законодавства, ми вважаємо, що підстав для припинення їх повноважень нема”, – додала

Також вона особисто порадила їм не просто покинути засідання, а й обов’язково зробити заяву про те, що вони не погоджуються з грубим порушенням закону, яке зараз відбувається в КСУ.

В свою чергу, наразі тривають обговорення можливих законопроєктів, які можуть бути проголосовані у парламенті для того, щоб вийти з цієї кризи.

Чи можна «легально» вийти з цієї кризи, розповів голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.

Ми маємо прийняти рішення стосовно трьох речей – каже він

Перше – це заблокувати цей склад Конституційного суду, точніше його подальший можливий негативний вплив. Бо якщо вони скасували у такий спосіб електронне декларування і повноваження НАЗК, то вони можуть визнати неконституційним земельний ринок, закон про мову тощо.

Друге – це склад КСУ. Треба гарантувати, щоб цей склад надалі був доброчесним, щоб перед нами не стояла задача блокування КСУ. Нормальний Конституційний суд – це також важлива гарантія демократії.

Третє – відновити антикорупційну інфраструктуру.

Це все можна робити одночасно, але перше і найголовніше – заблокувати подальший негативний вплив оцього складу КСУ.

І поки всі думають як вийти з Конституційної Кризи.

Деякі члени Конституційного Суду вже побудували собі власну маленьку Європу – в Україні. З басейнами й гостьовими будиночками. «СтопКор» у рубриці «За парканом» продовжує відвідувати маєтки суддів КСУ, цього разу журналісти проекту завітали до Ірини Завгородньої.

Маєток пані Ірини розташований на Київщині, у селі Велика Бугаївка. Саме тут, на території елітного котеджного містечка «GREENERY» Завгородня у 2012 році придбала собі обійстя.

Згідно з декларацією пані судді, 15 соток обійшлися їй у 72 тис. грн, а сам будинок – в один мільйон.

На території маєтку розташований двоповерховий будинок на 210 квадратів, зведений у німецькому стилі фахверк. Тут є господарчі будівлі, басейн та альтанка, а також гостьовий будиночок на 38 кв. м. Щоправда, про нього Завгородня звітує як про недобудований.

Вартість маєтків у цьому селищі стартує від 2200 доларів за квадрат, тож будинок Завгородньої коштує щонайменше пів мільйона «зелених» або майже 15 млн грн.

«СтопКор» нагадує: стаття 368-5 ККУ «Незаконне збагачення» передбачає кримінальну відповідальність. Ось так просто взяли і спіймали суддю на як то кажуть майже гарячому. А скільки ще вони приховують від Українців?!