Лукашенко стрімко повертається до антизахідної риторики та робить упор на підтримку Росії.

«Росія при першому запиті надасть допомогу щодо забезпечення безпеки Білорусі», – сказав Лукашенко про розмову з Путіним.

“Коли мова йде про військову складову, у нас є договір з Російською Федерацією в рамках Союзної держави і ОДКБ. Якраз ці моменти підходять під цей договір. Тому сьогодні з Президентом Росії у мене відбулася тривала, докладна розмова про ситуацію. Повинен сказати, мене навіть трохи здивувало – він абсолютно посвячений в те, що відбувається “, – заявив Лукашенко.

Ці слова можна сприймати як сигнал силовикам і ворогам, що беззахисним президент в будь-якому разі не виявиться. Якщо дійде до силових дій.

Але поки резиденції Лукашенка ніхто не штурмує і проблема у нього зовсім інша – тотальне падіння підтримки і довіри майже у всіх верствах населення. І в цьому псковські десантники або спецназ ФСБ навряд чи чимось допоможуть. Тут дещо інші заходи необхідні.

Паралельно Лукашенко намагається прокачувати тему зовнішньої загрози.

“Мене більше хвилює ситуація, яка розгортається на території сусідніх з нами держав – Польщі та Литві. Там, як вам відомо, проходять військові навчання натовських військ. Це теж було б нічого, але йде ескалація і нарощування збройного компонента на цих територіях. Спокійно за цим спостерігати ми, природно, не можемо “, – сказав Лукашенко.

Але поки важко сказати наскільки тема зовнішньої загрози вразить населення. Тема з «найманцями ПВК» до виборів, прямо скажемо, мало кого в країні вразила.

В свою чергу, ми вже повідомляли, що президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення влади Білорусі передати затриманих росіян на батьківщину. Серед них були учасники війні на Донбасі, які в Україні підозрюються в терористичній діяльності.

«Це погана історія. Історія, в якій явно знехтували довірою, об’єктивністю та адекватною оцінкою негативних наслідків», – написав Зеленський в Facebook.

За його словами, офіс Генерального прокурора України звертався до Генпрокуратури Білорусі щодо видачі затриманих Україні. Всім цим особам, серед яких 9 українських громадян, було обґрунтовано повідомлено про підозру в участі у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України). Білоруська сторона залишила звернення без відповіді», – зазначив президент.

«Дай Боже, щоб білоруській владі не довелося й на своїй території отримати ще один палаючий, знекровлений Донбас, створити який всі ці «вагнерівці» дуже добре вміють», – написав глава держави.