Арсен Аваков написав заяву на звільнення з посади міністра внутрішніх справ. На його місце можуть призначити Дениса Монастирського, за що проголосують “слуги”.

Про це розповів нардеп від “Слуги народу” та член комітету з питань правової політики Денис Маслов. Голосування за звільнення та призначення мають провести у четвер, 15 липня.

Нардеп пояснив, що міністр самостійно проявив ініціативу щодо свого звільнення. Арсен Аваков написав заяву 13 липня.

“За моїм відчуттям голоси, необхідні за його відставку є. Так само я думаю будуть голосу і за призначення нового очільника кандидатом, який розглядається фракцією”, – зауважив він.

Маслов вважає, що зважаючи на те, як у фракції “слуг” підтримують кандидатуру Дениса Монастирського, політсилі вистарчить власних голосів за його призначення.

Аваков обіймав посаду очільника з 2014 року. За словами Маслова, не можна відкидати того, що міністр зробив за цей час. “Він був фактором стабільності і у часи виборів, і у діяльності МВС”, – наголосив депутат.

Крім того, сфера діяльності МВС є досить широкою. Зокрема, включає питання екстерної медицини. Водночас чимало резонансних розслідувань так і не завершили. На думку Маслова, Аваков хоче представити звіт щодо своєї роботи на засідання уряду 14 липня.

До слова, для відставки Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ єдиною підставою було його власне бажання.

Про це розповів Давид Арахамія, голова фракції «Слуга народу», на брифінгу 13 липня за результатами закритого засідання фракції «Слуга народу».

Аваков сам написав заяву про відставку і причини такого вчинку поки невідомі.

«Арсен Борисович сам же написав заяву. Невідомі причини. Не було жодних сумнівів, що буде мирний сценарій… нічого тут революційного немає … які підстави? Одна підстава – за власним бажанням», – сказав Арахамія.

Крім того, Арахамія припустив, що кандидатуру Дениса Монастирського на посаду глави МВС підтримають понад 300 народних депутатів.