За інсайдерською інформацією, на п’ятничному засіданні РНБО розгляне введення санкцій проти нардепа від “Слуги народу”, заступника голови податкового комітету ВРУ Андрія Холодова, за контрабанду сигарет.

Про це у Фейсбуці повідомив політичний експерт Віктор Таран.

За його інформацією, слуги вирішили продемонструвати суспільству, що готові боротися зі своїми, і розглядають на роль «жертви» кандидатуру Холодова. Раніше журналісти “Схем” звинувачували його в причетності до масштабного тютюнового бізнесу і називали кумом дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко.

«На перший погляд, у світлі того, що РНБО продовжить розглядати справи контрабандистів, кандидатура Холодова не дивує», — пише Віктор Таран.

Пославшись на відкриті джерела, політолог повідомив, що через мережу тютюнових кіосків Холодова Т-кіоск реалізують сигарети скандальної тютюнової фабрики з Жовтих вод United Tabacco з підробленими акцизними марками.

“Правоохоронні органи давно підозрюють фабрику в контрабанді сигарет в Російську Федерацію через фірми-прокладки в ОАЕ та Іраку, а Холодова називають одним з сьогоднішніх власників «United Tabacco» з часткою в 20%. Запасаємося поп-корном і поспостерігаємо, чи вистачить у влади політичної волі накласти санкції на члена своєї ж партії”, – пише Віктор Таран.

Раніше з’явилась інформація, що цієї п’ятниці, 9 квітня, Рада національної безпеки і оборони продовжить запроваджувати санкції проти топ-контрабандистів, доповнивши перелік тими, хто має серйозний вплив на ринку контрабанди. Також до санкцій варто приготуватися бенефіціарам конвертаційних центрів в Україні, повідомляє видання “Дзеркало тижня Україна”.

Експерти Інституту соціально-економічної трансформації оцінюють річний обсяг коштів, які проходять через так звані “конверти” в близько 60 мільярдів гривень, а Держбюджет щорічно внаслідок їх роботи втрачає не менше 18 мільярдів гривень. Реальні цифри можуть бути і більше, досягаючи 1, -1,5 мільярдів доларів на рік.

Згідно з інформацією журналістів “Дзеркала тижня”, під санкції можуть потрапити Василь Костюк, В’ячеслав Стрілківський, Євген Куля, Хідірян Мисак та інші, а також компанії, які пов’язують з цими людьми.

У мережі можна зустріти інформацію про те, що правоохоронці та журналісти вважають В’ячеслава Стрілківський “королем конвертаційних центрів, операцій з оптимізацією ПДВ і “обналу”. Також про його діяльності повідомляли американські ЗМІ.

Його основні фірми, за повідомленням “КП в Україні”, ТОВ “Продмаркет трейд”, ТОВ “С.К.С”, ТОВ “ЛКО Груп” і десятки інших до сьогоднішнього дня щомісяця отримують з держбюджету відшкодування на сотні мільйонів гривень по фіктивному ПДВ, займаючи перші місця за цим показником в Києві.

Фірма ТОВ “Продмаркет трейд”, яку пов’язують з В’ячеславом Стрілківським проходить і по справі про розкрадання державних коштів на оборонних підприємствах (“Київський бронетанковий завод” і “Харківський бронетанковий завод”).

Примітно і справа з магазинами безмитної торгівлі Duty Free, в яких фігурують фірми, підконтрольні В’ячеславу Стрілківському.

Журналісти видання “КП в Україні” повідомляють, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст.212 ч3 ККУ (Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

Журналісти “КП в Україні” повідомляють, що В’ячеслав Стрілківський є резидентом Чехії, має там бізнес і нерухомість, а також пишуть про факти його зв’язку з офіційним власником платіжної системи Globalmoney (ТОВ “ГлобалМані) Володимиром Карповим, з яким у В’ячеслава Стрілківського і його дружини спільний бізнес в Чехії та в Україні.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.