Військовий експерт Роман Світан припустив, що активний рух наших військ розпочнеться протягом тижня.

На запитання, чи достатньо в нас вже є зброї, щоб розпочати контрнаступ, Роман Світан відповів доволі несподівано. Полковник запасу ЗСУ порівняв нас із гладіаторами, а наших союзників назвав “патриціями”.

У контексті цього військовий експерт сказав так: “На коні з мечем досить так складно, тому такі зараз заяви йдуть. “Патриції” поки дають нам “палиці”. Реальних речей на полі бою вони поки не викочують”.

Офіцер запасу ЗСУ нагадав українцям і про наш головний прорахунок – відсутність власного озброєння, якого з 2014 року ми могли зробити набагато більше. Саме в цьому полягає одна з причин того, що Росія зважилася на повномасштабне вторгнення, вважає Роман Світан.

Також досвідчений український військовий озвучив свій прогноз щодо термінів початку активної фази контрнаступу ЗСУ:

“Боремося тим, що дали. Як це кажуть в Україні:

“А нам своє робить”. Наступ, звичайно, буде. Я гадаю, що з наступного тижня. Сьогодні Трійця, а з понеділка можуть розпочатись гарячі бойові дії. Можливо не прорив, але, принаймні, посилення артилерійської підготовки, тобто відбудеться розгойдування ситуації та рух фронтами”.

“Наступний тиждень – це останній тиждень підготовки до наступу. Десь, як завжди, протягом місяця триває підготовка, а потім уже прорив і гаряча фаза. Наступний тиждень такий і є. У загальному циклі почали ми рухатися з першої декади травня. Місяць” підготовки закінчується. Останній тиждень попереду. Подивимося за розвитком ситуації”, – висловив свою думку щодо початку контрнаступу ЗСУ Роман Світан.

Багато військових аналітиків кажуть про те, що Україна може почати контрнаступ будь-якої миті. Натомість зараз проводиться низка операцій щодо підготовки поля бою.

Полковник запасу вважає, що свідченнями цієї підготовки є зокрема робота артилерії на велику глибину у Мелітополі, Бердянську, Маріуполі та Луганську.

Дальні засоби ураження працюють на глибину 500 – 600 кілометрів, в основному по аеродромах та паливних ланцюжках. Це якраз говорить про те, що ми вже на фінальній стадії перед гарячим етапом на лінії фронту,– наголосив Світан.

Крім того, інженерні війська готують проходи та окреслюють лінії руху наших військ. Військова розвідка уже розташувалась на певній глибині. Це все вказує на те, що Збройні Сили України перебувають за крок до початку такого очікуваного контрнаступу.

Також українській армії дуже допомагають дії російських добровольців, зауважив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан.

Легіон “Свобода Росії” та РДК повідомили про початок “другого етапу” операції на Бєлгородщині. Західні аналітики називають такі рейди “транскордонними операціями з дестабілізації режиму Путіна”.

Та такі дії російських добровольців дуже допомагають українській армії.

“Вони нам дуже допомагають, оскільки розтягують увагу російського командування та сил. Витягають деякі сили із нашого фронту, а це вже добре”, – впевнений Світан.

Військовий експерт зауважив, що це доволі позитивний момент. Льотчик-інструктор додав, що Україні взагалі не треба Росія – без Путіна чи з ним.

Буряти визначилися – за вільну Бурятію. Татари визначилися – за вільний Татарстан. Нехай ці росіяни визначаються – за вільний Бєлгород, за вільну Бєлгородську землю, Брянщину, Курщину,– сказав полковник запасу ЗСУ.