Генпрокурор Ірина Венедіктова і голова парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський сподіваються, що Верховна Рада під час позачергового засідання 27 квітня ухвалить закон щодо спрощення процедури заочного засудження.

Про це вони сказали під час спільної пресконференції у понеділок, 26 квітня.

“Ми обговорювали це питання на фракції і ми маємо більшу частину народних депутатів, які підтримають цей законопроєкт. Крім цього, велися перемовини з представниками інших фракцій – “Європейської солідарності”, “Батьківщини” і “Голосу” з тим, щоб вони також могли підтримати даний законопроєкт”, – сказав Монастирський.

За словами Венедіктової, цим законопроєктом №2164, який ухвалено у першому читанні, передбачено розширення переліку злочинів, які підпадають під категорію заочного розслідування.

“Безперечно, залишаються такі злочини, як повалення конституційного ладу, національної безпеки, фінансування тероризму. Також додаються тяжкі тілесні ушкодження, катування, незаконне позбавлення волі, насильницьке захоплення заручників, дезертирство”, – зазначила вона.

За словами генпрокурора, ухвалення законопроєкту №2164, серед іншого, дасть змогу направити до суду вісім тисяч справ відносно дезертирів, слідство у яких тимчасово зупинене. Серед фігурантів – українські військовослужбовці, які після окупації Росією Криму не вийшли з півострова, а також військові, які не вийшли з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей.