Проти спікера Верховної Ради Андрій Парубія завели кримінальну справу про держзраду
 
Про це повідомляє видання Главред.

Про це заявив екс-заступник глави адміністрації Віктора Януковича, який нещодавно повернувся в Україну юрист Андрій Портнов.

У телеграм-каналі правозахисник повідомив, що виробництво веде Державне бюро розслідувань.

Портнов стверджує, що Парубій протягом трьох років не підписував закон про кримінальну відповідальність за мародерство і корупцію в армії.

За словами юриста, правопорушення спікера парламенту можна трактувати як держзраду і перевищення повноважень. Рішення прийме слідство і суд.

Нагадаємо, декілька днів тому, п'ятого президента України Петра Порошенка покликали на допит у Державне бюро розслідувань. Однак подробиці справи не повідомляються.

Дані про допит ДБР підтвердило джерело виданню Еспресо.TV.  Раніше поплічник Януковича Андрій Портнов, який  повернувся в Україну 19 травня, у своєму Telegram заявив, ніби допит Порошенка пов’язаний із «відмиванням доходів та легалізацією в офшорах акцій заводу Кузня на Рибальському».

Зазначимо, що  колишній заступник глави Адміністрації Януковича Портнов подав низку позовів проти Порошенка. Він звинуватив екс-президента у державній зраді у зв’язку з подіями 25 листопада 2018, коли українські кораблі були захоплені РФ при спробі проходу через Керченську протоку, і несплаті податків заводом президента «Кузня на Рибальському».

У Порошенка зазначили, що заяви Портнова носять характер юридичного тролінгу, спрямованого на підрив репутації. Захист екс-президента подав до суду про захист його честі та гідності.

Пізніше суд дозволив ДБР вилучити документи у Міжнародному інвестиційному банку у справі проти екс-президента Петра Порошенка. Також слідчі Державного бюро розслідувань підготували клопотання на арешт всього рухомого і нерухомого майна та акцій заводу «Кузня на Рибальському», який раніше належав Порошенку і його бізнес-партнеру, нардепу від БПП Ігорю Кононенку.

Окрім того, Спеціалізована антикорупційна прокуратура, яка почала розслідувати можливу причетність Порошенка до корупції «Центренерго», має намір викликати його на допит.