Звичайно, забезпечити достатню охорону всім чиновникам неможливо, замаху дуже складно уникнути, але у правоохоронців є методи для розкриття таких злочинів, вважає засновник холдингу охоронних підприємств Дмитро Стрижов.

Про це він розповівв ефірі програми “Сьогодні День”, коментуючи замах на першого помічника президента Сергія Шефіра.

“Є офіційна статистика, реальним нападам вдається запобігти в 7-10% випадків, решта, на жаль, доводяться до кінця. У нападника завжди є перевага: він готується, вивчає маршрути руху, знає найбільш вразливі місця. Люди влаштовані так, що є два місця, куди найчастіше приїжджають – дім і робота.

І, як правило, нападники користуються цим, і найчастіше відбувається напад або біля будинку і роботи, або на шляху прямування. Захиститися від цього майже неможливо. Якщо ми говоримо про групу охорони, яка може протидіяти, це група не менше 40-50 осіб, це виїзна група, група супроводу, три рубежі. Таким чином можна захистити тільки президента. Якщо кожного чиновника так захищати, у нас Управління держохорони буде в складі 25-30 тис. осіб. Ніхто повністю не захищений. Але є низка заходів, які можуть вплинути”, – сказав експерт.

Стрижов зазначив, що правоохоронці зможуть отримати відео з реєстраторів приватного транспорту.

“Правоохоронці без проблем отримають в операторів мобільного зв’язку всі активні телефони, які знаходилися в цей момент біля місця події, встановлять власників автомобілів і таким чином отримають відео з відеореєстраторів. Також працюють відеокамери на дорогах, відео зберігається в центральному моніторинговому центрі, впевнений, що поліція вже переглядає”, – сказав Стрижов.

Експерт висловив упевненість, що злочин буде розкрито, попри те, що злочинці знають, якими методами користуються правоохоронці, і можуть бути готовими.

“Є така стара приказка, що все таємне стає явним. Думаю, в цій ситуації ті, хто напав, будуть знайдені. Я вірю, що наші правоохоронні органи, маючи сьогоднішній ресурс і можливість звернутися до іноземних колег, знайдуть цих людей”, – сказав Стрижов.

До слова, Зеленський вважає ймовірною версією замаху на Шефіра реакцію різних політико-фінансових груп на обмеження їх впливу в Україні. Про це повідомляється у коментарі президента каналу “Дом”.

“З 2014 року таких кроків щодо оточення президента не було. Тобто, це говорить про реакцію на реальні зміни в державі, те, що ми хочемо робити та навіть те, що ще не вдалося. Тобто цей напрямок — він був обраний правильно”, — сказав Зеленський.

Глава держави додав, що до цього нападу, ймовірно, можуть бути причетні групи, які раніше контролювали процеси в Україні.

“Таких кроків щодо близьких людей президента навіть у дуже складний час після 2014 року не було. Тобто це свідчить про реакцію на реальні зміни в державі, які ми хочемо робити. І навіть те, що нам ще не вдалося, – цей напрям ми обрали правильно. Це свідчить про те, що якщо раніше все контролювали різні групи, то сьогодні з їхніх рук це йде. Тому я вважаю, що це одна з можливих версій того, що, на жаль, сталося”, – сказав Зеленський.

Водночас глава держави наголосив, що “не має наміру їх звинувачувати”. “Очікуватимемо слідства”, – сказав президент.

За словами Зеленського, правоохоронці шукатимуть безпосередніх виконавців замаху на вбивство Шефіра.

“Я не можу сказати з упевненістю, що знайдуть. Я думаю, що робитимуть усе, щоб знайти… Наразі, мені здається, правоохоронні органи набагато відкритіше працюють, і для суспільства зокрема, тому жодних залякувань. Просто потрібно зробити свою роботу і відповідні висновки”, – сказав він.

Президент також сказав, що розцінює замах на Шефіра як тиск безпосередньо на нього.

“Для мене важлива ситуація, що склалася, – і навіть не через те, що це мій товариш, хоча це мій дуже теплий і близький друг – що в принципі в наш сучасний час знаходять саме такі спроби, такі кроки, щоб впливати. Впливати на мене неможливо”, – наголосив він.

Раніше Зеленський попереджав про те, що “відповідь президентської команди на замах на Шефіра буде сильною”.