Народну депутатку Надію Савченко взяли під варту на два місяці без можливості застави. Відповідне рішення 23 березня ухвалив Шевченківський суд Києва, передає Корупція.Інфо

Зокрема, Савченко підозрюють у організації теракту, замаху на життя президента і спроби зміни конституційного ладу України. Ці статті передбачають запобіжний захід як виключно тримання під вартою.

Прокурор Олександр Климович повідомив, що Надії Савченко загрожує довічне ув’язнення, якщо її провину доведуть в суді.

Популярне: "Відробляє Петру Порошенку за те, що…", – мама Савченко прокоментувала арешт доньки

Водночас, адвокати Савченко стверджують, що звинувачення проти неї «не мають реальної доказової бази».

Сама Савченко заявляє, що її справа «політично вмотивована». За словами Савченко, проти неї була розгорнута інформаційна кампанія. 

«"Агент Кремя", "засланий козачок"… я вам доведу, що це не так», — зазначила вона. 

Також Савченко звернулася до президента Росії Володимира Путіна. 

«Відпустіть українських політв'язнів та полонених. Дайте волю і життя людям», — сказала Савченко і додала, що надалі намагатиметься сприяти звільненню українських політв'язнів та полонених на Донбасі. 

Також під час засідання Савченко заявила про початок голодування і відзначила, що різниця між її затриманням в Росії і затриманням в Україні склала 666 днів.

22 березня Верховна Рада дала дозвіл на затримання та арешт депутатки Савченко. Генпрокурор Луценко оголосив підозру Савченко. 

Перед цим Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, як Савченко вивозила зброю з окупованих територій для теракту у Києві.

Надія Савченко пішла на Донбас добровольцем наприкінці весни  2014 року. Вона потрапила у полон і майже два роки провела у російській в'язниці, де Росія звинувачувала її у причетності до вбивства на Луганщині російських журналістів.

Протягом судового процесу у Росії Надія Савченко оголошувала голодування. Тим часом, вона стала народною депутаткою, партія «Батьківщина» зробила її першим номером свого виборчого списку восени 2014 року.

25 травня 2016 року Савченко обміняли на російських спецпризначенців Алєксандра Алєксандрова та Євгенія Єрофєєва, , яких на Донбасі затримали українські військові.