Державній продовольчо-зерновій корпорації України завдано збитків на 5,9 млн грн через внесення додаткових посад до штатного розпису.

Про це повідомляється в пресрелізі ДПЗКУ за підсумками службового розслідування стосовно колишнього глави корпорації.

Зазначається, що в період із 03.01.2020 по 07.04.2020 року колишній глава ДПЗКУ Саймон Чернявський одноосібно без згоди правління АТ “ДПЗКУ”, ухвалював рішення про визначення штатного розпису компанії, тоді як такі повноваження належать виключно до компетенції правління.

У корпорації заявляють, що ексглава своїми наказами неодноразово вносив зміни до штатного розпису компанії, чим збільшив розміри посадових окладів окремих працівників, а також додатково ввів 18 штатних посад у чинний штатний розпис.

“На цей момент, за моєю ініціативою розпочато процес перевірок діяльності структурних підрозділів корпорації та її філій”, – наголосив тимчасовий виконувач обов’язків голови правління Василь Коваленко.

У ДПЗКУ повідомили, що матеріали за результатами службового розслідування направлено в правоохоронні органи, триває слідство.

До слова, ДПЗКУ створена урядом України в серпні 2010 р. До її складу входить розгалужена мережа філій — лінійні та портові елеватори, млини, комбікормові й круп’яний заводи. Сумарно 53 підрозділи-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,75 млн т зернових, у тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,5 млн т зернових вантажів на рік. Корпорація має у своєму складі два власних річкових термінали (Голопристанський та Великолепетиський елеватори) з можливістю перевантаження збіжжя на водний транспорт. На всіх переробних підприємства ДПЗКУ запроваджена система управління безпекою виробництва харчових продуктів ISO 22000:2005 НАССР.

Саймон Чернявський був призначений в.о. голови правління ДПЗКУ в грудні 2019 року. До призначення він очолював Агрохолдинг Мрія, за час роботи в якому успішно провів реструктуризацію $ 1,1 млрд боргу компанії і вивів агрохолдинг з дефолту, що дозволило Мрії залучити стратегічного інвестора.

У квітні Чернявський покинув ДПЗКУ після чотирьох місяців роботи. Причина – різні з акціонером бачення розвитку корпорації, зокрема, “в питанні стратегії корпоративного управління і захисту корпорації від політичних інтересів”.

“Я і мої колеги прийшли в ДПЗКУ як антикризова команда. За 4 місяці ми провели оцінку реального стану справ в корпорації і розробили план стабілізаційних заходів. Звіт про реальний стан компанії, пов’язані з ним ризики, а також план щодо їхнього запобігання надані Міністерству розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України”, – прокоментував Чернявський.

Він додав, що за короткий період роботи вдалося ввести в компанії прозору систему управлінської звітності, базові процедури контролю для недопущення тіньових схем, а також розробити опції для вирішення питання з китайським кредитом.

У 2019 ДПЗКУ наростила чистий збиток на 30% в порівнянні з 2018 роком – до 1,92 млрд грн.