Кандидатом на пост прем’єр-міністра Грузії від “Єдиного національного руху” (ЄНР) і об’єднання “Сила в єдності” буде експрезидент країни Михеїл Саакашвілі.

Про це повідомив голова ЄНР Григол Вашадзе.

“Михеіл Саакашвілі перебуває у вигнанні. Має завершитися не тільки вигнання третього президента Грузії. Практика політичного вигнання повинна бути викорінена раз і назавжди. Михайло Саакашвілі повинен повернутися до країни… Політрада ЄНР і всі партії, що входять в опозиційне об’єднання “Сила в Єдності”, ухвалили одноголосне рішення висунути… кандидатуру Саакашвілі”, – заявив Вашадзе.

На цю пропозицію уже встиг відреагувати і сам Саакашвілі і повідомив наступне:

“Я дав згоду на пропозицію об’єднаної грузинської опозиції стати прем’єр-міністром після перемоги на парламентських виборах 31 жовтня.

Справа в тому, що зараз парламентські вибори не проводяться в Україні, але проводяться в Грузії. Безумовно, я хочу допомогти моєму грузинському народу вийти з кризи. Тому я оголосив, що згоден бути перехідним прем’єр-міністром не на повний термін, а на стабілізаційний період, поки нам не вдасться подолати глибоку економічну кризу, в якій зараз перебуває Грузія.

Наразі я знаходжусь в Україні і виконую свої функції глави виконавчого комітету Національної ради реформ. Ми готуємося до чергового засідання Нацради, на яке у нас є дуже важливий порядок денний. Ми запропонуємо на засіданні комплексні реформи надрокористування, підключення до електрики, судову реформу і реформу ДАБІ. Крім того, незабаром Парламент розгляне запропоновані нами раніше реформу митниці, введення податку на виведений капітал і реформу приватизації. Також я продовжую поїздки по Україні і працюю в штатному режимі.

Для мене доля України і Грузії нероздільні. Я не вибираю між двома країнами, моя боротьба триває і тут, і там”.