Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков прокоментував на брифінгу 11 червня заяву спікера української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Олексія Арестовича про ймовірність відновлення подавання води з материкової України в окупований Росією Крим. Про це повідомляє УНІАН.

Арестович в інтерв’ю виданню “Телеграф”, яке вийшло 8 червня, сказав, що позиція України в питанні подавання води до Криму “може змінитися тільки з погляду дуже серйозних поступок із боку Росії”.

“Наприклад, воду у Крим можна міняти на повне виконання Мінських угод, виведення військ із Донбасу, повернення ОРДЛО на наших умовах. Теоретично ми могли б на це піти, але Росія готова виводити? Навіщо вона витрачала ці самі роки, тисячі життів, санкції?” – зазначив спікер делегації.

Разумков сказав, що йому хотілося б почути коментарі “все ж таки не від речника ТКГ, а від тих, хто набагато глибше занурений у цей процес”.

“Теоретично можливо все, але треба розуміти всю палітру питань. Тому що не лише питання подачі води до Криму, а й звучать із його боку якісь зауваження, що хтось піде на якісь поступки. На які? А потім уже сідати й обговорювати. Тому що це просто розмова заради розмови. Це непрофесійно, а я намагаюся непрофесійні речі не коментувати”, – сказав він.

В свою чергу, кримчани масово жаліються на якість питної води. Кажуть, що навіть фільтри не витримують, міняють їх частіше. Як вихід, люди купують бутильовану воду або у вуличних водоматах, пише Радіо Свобода.

Більшість опитаних журналістами сімферопольців не ризикує пити воду з-під крану без фільтрів. Хоча й розповідають, що в останні місяці вона стала чистішою.

«Через фільтр. Ну, у всякому разі я її п’ю кип’яченою. І готую на цій воді, і чай ставлю на цій воді з фільтра. Звісно, пенсіонерам це не так-то й дешево, а що ж поробиш, не поп’єш з крану, все одно вона недостатньо очищена, це ж зрозуміло, хоч вона і хлорована. Особливо враховуючи, звідки вона зараз береться: вже бозна звідки. Тому, природно, її треба очищувати. Люди ставлять і більш потужні фільтри, але на це теж потрібні гроші», – розповідає пенсіонерка з Сімферополя.

«Останній фільтр купила, він дуже швидко забився. Ну, напевно, тому, що вода така була. Ну такий чайничок, знаєте, кімнатний. Раніше нам вистачало практично на кілька місяців фільтра, а зараз, ось, буквально за місяць він забився», – ділиться жителька Сімферополя

«Ми поставили фільтр, бо з-під крана пити неможливо. Є різні, ми вибрали по бюджету десь середньої цінової політики. Десь тисяч вісімнадцять-двадцять (в еквіваленті 6 750 гривень – ред.). У нас з урахуванням ще того, що насос, тому така ціна. Відкладали десь місяці чотири», – розповідає молода мама.