Міністр оборони України Степан Полторак здивований заявою українського олігарха Ігоря Коломойського про «громадянську війну» в країні, яку він зробив під час інтерв'ю журналістам.

Таку заяву він зробив в інтерв'ю програмі Bihus.Info, висловивши думку, що Майдан в 2013-14 роках сильно нашкодив Україні.

"Майдан – це погано. Тому що влада Януковича довела до Майдану, а революція – це завжди погано. Мінус Крим, мінус Донбас, мінус 13 мільйонів [людей в країні]", – сказав Коломойський, додавши, що в цьому винні "Янукович, Росія, революція, взаємна ненависть і громадянський конфлікт ".

"[На Донбасі] громадянський конфлікт. Можна сказати, і громадянська війна. Просто війна більш глобальна, а це – громадянський конфлікт", – заявив він.

За словами олігарха, на Донбасі "воюють українці з українцями", але конфлікт "спровокувала і організувала Росія".

При цьому Коломойський підкреслив, що Кремль підтримує самопроголошені "Л / ДНР", і якби не його участь, то конфлікт давно був би врегульований.

Полторак відреагував на цю заяву так, цитуємо:

«Я б не хотів давати оцінку Коломойському. Тим більше він з початку агресії Росії проти України дуже багато допомагав Збройним силам. Але я, чесно кажучи, був здивований. Я думав, що в Україні немає жодної людини, яка б так думала », – заявив Степан Полторак в інтерв'ю..

Глава оборонного відомства підкреслив, що він розраховував на розуміння всіма українцями того, хто саме і якою зброєю воює на Донбасі, а також того, хто здійснив агресію в Криму, Донецьку і Луганську. «Про це знають і в більшості країн світу. Я ще раз хотів би підкреслити, що Російська Федерація в 2014 році здійснила агресію проти України. І сьогодні ми захищаємося від агресора », – додав Степан Полторак.

Нагадаємо, у 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії ведуться між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на пропоновані Україною факти і докази.

У зоні конфлікту періодично оголошують перемир'я. Опівночі 18 квітня Україна в односторонньому порядку ввела режим припинення вогню на Донбасі на великодні свята, бойовики порушили його в першу добу.