Глава партії “Слуга народу” Дмитро Разумков побічно підтвердив, що віце-спікером Верховної Ради дев’ятого скликання буде представник опозиції.

Про це Разумков заявив в ефірі телеканалу “112”, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Було б коректно, щоб не ми, а опозиція між собою визначилася, хто на яку позицію буде претендувати. Це логічно, правильно, демократично”, – сказав Разумков, відповідаючи на питання, представнику якої саме опозиції дістанеться посада віце-спікера Верховної Ради.

Він зазначив, що важко відповісти, як вони домовлятимуться і висуватимуть кандидатуру на цю посаду.

“Я сподіваюся, що, нарешті, опозиція у Верховній Раді буде знаходити якісь точки дотику”, – сказав Разумков.

При цьому він не виключив, що якщо чотири опозиційні фракції висунуть чотири претенденти, то по цих кандидатурах і буде голосування.

Окрім того, як зазначив Разумков, питання про зміну закону про державну мову – в компетенції президента.

“Це зараз питання, яке буде знаходитися на розгляді президента держави. Він про це говорив ще під час виборчої кампанії … У разі необхідності президент буде реагувати”, – сказав Разумков.

Він зазначив, що при прийнятті законів треба виходити з критерію, наскільки він відповідає інтересам громадян і Конституції України.

“Критерії були теж озвучені, президент сказав -” Треба, щоб закони відповідали інтересам усіх громадян держави і Конституції держави “… Саме тому я зараз говорю, що президент на це буде реагувати”, – підкреслив Разумков.

Нагадаємо, пост спікера Верховної Ради IX може отримати голова партії Слуга народу Дмитро Разумков.

За словами майбутнього нардепа від Слуги народу Давида Арахамії, кандидатура Разумкова на цю посаду є безальтернативною.

– У Трускавці у нас не було взагалі жодного альтернативного кандидата. Тобто це (Разумков. – Ред.) безальтернативний кандидат.

Також Арахамія назвав можливого претендента на пост генерального прокурора України. За його словами, на цю посаду розглядається заступник голови Офісу президента Руслан Рябошапка, але “є також альтернативні кандидати”.