Підозрюваний у вбивстві Тараса Познякова Дмитро Голуб зізнався батьку своєї жертви про скоєне.

Про це він сказав під час судового засідання.

Зазначається, що справу слухає суд Києво-Святошинського району. Там виступив батько вбитого Тараса Познякова, який розповів деталі моторошного злочину та те, як його шантажував підозрюваний Дмитро Голуб.

«Я зустрічався з Голубом у СІЗО. Він сам вийшов на телефонну розмову зі мною. Тоді він висунув мені кілька вимог. Він обіцяв показати, що вони зробили з Тарасом. А я повинен був принести в СІЗО 50 тис. дол. і зняти всі обвинувачення. Я погодився. На другий день мені прийшло повідомлення: «Гроші наперед». Враховуючи ситуацію, кошти були зібрані, але Голубу їх не передали. Через кілька місяців мені прийшло нове повідомлення – про те, що сума, оскільки я зірвав цю розмову, зросла до 75 тис. і що він розмовлятиме з моєю дружиною «про жадібність і дурість її чоловіка». Після цього я був змушений звернутися до поліції із заявою про вимагання.

А коли я звернувся до Голуба: «Тоф, скажи, що сталося з моїм сином? Навіщо ви це зробили?», то він відповів: «Після заправки ми йому сказали: «Руки на руль». Малий не зрозумів ситуацію, почав опиратись, і я зробив постріл». Він сказав: «Треба було менше смикатися», – згадував Олександр Позняков.

Також батько Тараса розвінчав міф про «Героя АТО», яким намагався виставити себе Дмитро Голуб. За словами Олександра Познякова, Голуб у зоні АТО займався мародерством і систематично приганяв викрадені там автомобілі. Власнику гаража, у який викрадачі пригнали, зокрема, й «Audi A6» Познякова, він пояснював, що це – транспорт, забраний у сепаратистів або «продажних суддів, яким він більше не знадобиться». Батько Тараса додав, що хазяїн гаража знав Голуба як Віктора Пилипчука (за фальшивим паспортом) і не здогадувався, чим той займається насправді.«Машину Тараса пригнали до Довбуша (свідок у справі, власник гаража)… Пан Голуб і його захисник кажуть, що він був в АТО. Так, вони в АТО займалися мародерством. Я можу чітко підтвердити, коли вони пригнали «Toyota RAV4», коли вони влаштували собі сафарі під Маріуполем і стріляли в лебедів, – його впізнали на фото та відео. Коли вони залишили зелену сумку у квартирі на вул. Десятинній, там був годинник, знятий із мого сина. Це так вчиняють захисники, про яких вони розповідають? Голуб продав 80 дол., які забрав у нашого сина. Це ті гроші, які Тарасу подарували на день народження.

Коли я з Голубом розмовляв: «Я піду на всі твої умови, які ти скажеш», він твердо заявив: «Я твого сина закопав. Його немає серед живих». Після цього я просто мовчав.

Який у мене психологічний стан? Коли я приходжу у квартиру і заходжу до кімнати Тараса, я беру його подушку і нюхаю… Тому не те що довічне… Я думаю, ви приймете правильне рішення», – сказав перед суддями Олександр Позняков.

Прокурор Юлія Юркова заявила, що слідство довело вину Дмитра Голуба за низкою тяжких статей. Пом’якшувальних обставин, що могли б зменшити покарання, встановити не вдалося. Незважаючи на тиск доказів, Голуб не визнав вину та не розкаявся у вчиненому, під час суду погрожував батькам Тараса та суддям, а перебуваючи в ізоляторі, постійно порушує умови тримання під вартою.

Варто зауважити, що Дмитро Голуб уже фактично перебуває за ґратами: 27 червня 2018 року Шевченківський райсуд Чернівців призначив йому 7,5 років позбавлення волі за розбійний напад, вчинений ним у 2002 році. Відтоді й аж до затримання 4 серпня 2016 року в Старокостянтинові Хмельницької області Голуб переховувався від правосуддя. Він жив під чужим паспортом, що належав Віктору Пилипчуку.

Через ряд злочинів Голубу загрожує довічне ув’язнення.