Гість програми "Лівий берег" з Сонею Кошкіною – колишній голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі, передає Корупція.Інфо

Війна проти Порошенко

— Я не оголошував війни Порошенку і не хочу з ним боротись. Я виступаю протии системи і старого політичного класу. Президент, звісно, очолює це все, але окрім нього там є багато інших гравців.

— Я твердо переконаний, що українці не хочуть житии по-старому, а справді хочуть жити по-новому.

Багато людей шукають вихід. Це було б занадто безвідповідально для мене не спробувати допомогти. Політичні сили, які зараз є в Україні, вони так набридли українцям. Народу треба надати новий вибір і я переконаний, що люди виберуть нові обличчя.

Політична сила

— Нова політична сила буде добиватись дострокових виборів у Верховну Раду України. Ми поїдемо по регіонам – хочемо знайти багато нових людей, якими можна замінити сучасну політичну систему.

— Ми знайдемо нових лідерів реформ – нових, яскравих людей, які дійсно зможуть шось змінити. Ми мобілізуватимемо народ, так само як ми це робили під час "Руху за очищення". Тоді ми свого домоглись.

Фінансування партії

— Ми будемо опиратись на середній та малий бізнес, бо ми дамо їм єдине, чого у них нема – єдині правила гри для всіх.

Якщо створювати нову силу, аби збгатитися, то, звісно, грошей ніколи не вистачить. Реально це все коштує набагато менше. Ніяких великих витрат не потрібно – треба лише ентузіазм, ноги, які будуть тебе водити і елементарні засоби для існування.

Політична конкуренція

— Нашими перевагами є те, що ми, по-перше, ніколи не були у цій системі, на відміну від усіх інших. По-друге, у мене є конкретна історія успіху, якої немає в жодної партії поки що. По-третє, люди втомились від одних і тих же облич – нам потрібні нові люди.

Ми повинні щось змінювати. І тут питання не в тому, де буду я, а де буде країна.

Нова посада

— Мені Порошенко пропонував посаду прем'єр-міністра, але я відмовився. Бо у мене абсолютно не було підтримки у Верховній Раді. До того ж, уряд, яким треба було керувати, складався із одних корупціонерів. На таку посаду я тоді не міг погодитись.

Така ж ситуація була із пропозицією стали головою БПП. Але я тоді твердо сказав, що поки усі корупційні прізвища будуть в списку – я на це погоджусь.

Корупція в "Укроборонпромі"

— Якщо б Гладковський – друг Порошенка, не курував оборонним сектором та не розкрадав його – завод "Промінь" вже б давно зробив кращу зброю, ніж ми просимо у США.

— В України нема жодного нового зразка зброї. Бо замість того, щоб щось робити, Гладковський лише викачує гроші – і про це знають всі.

Я як президент Грузії закупав в України зброю і я знаю, що там відбуваєтсья – там завжди була корупція. Але такої корупції, як під час війни не було ніколи. Я говорю про це з повною відповідальністю.

Відставка Яценюка

— Те, що потрібно було прибирати Яценюка – це очевидно і не викликає у мене жодних сумнівів. Але тоді, коли його звільнили, треба було разом звільняти і Авакова, і Насірова, і взагалі приводити нових людей.

— Треба було робити нові вибори, якшо не виходило через Раду. Порошенко сказав "а", але не сказав "б".

Підвищення мінімалки

— Я вважаю, що це погане рішення. Підвищення мінімалки означає, що з бізнесу братимуть ще більше грошей. Але бізнесмени не дурні люди – вони і так ледь живуть. Вони просто виводитимуть співробітників в тінь.

В результаті ми отримаємо додатковий тиск на бізнес та додаткові витрати з бюджету, замість того, щоб вкладати гроші в іфраструктуру та соцільні реформи.

Результати роботи губернатором

— Вперше з 1979 року ми домоглись того, що нам виділили 1 мільярд 90 мільйонів гривень на ремонт доріг, а наступного року на це мають виділити 1 мільярд 400 мільйонів гривень. Поки я не прийшов туди, ніхто грошей не давав.

— Ми зробили два стратегічних преокти: "шовковий шлях" – це перевезення вантажу з Китаю та Азербайджану. Плюс ми почнемо спільно з "Укрзалізницею" будувати в об'їзд Придністров'ю залізничний шлях. Також ми вибили гроші на будівництво злітної смуги в одеському аеропорту.

Ніколи в історії Одеси не було некорумпованої таможні. Це сталось вперше за мого керування там.

Україна

Я сюди приїхав не гастролювати. Я сюди приїхав серйозно і надовго. Україна повинна стати наддержавою Європи. Ми повинні диктувати умови Європі, а не навпаки. Але для цього ми повинні хоча б по-людськи себе поводити.

— Я хочу перемогти в Україні. Коли ми переможемо ворога реформами та розвитком.