Леонід Кравчук відреагував на те, що очільники Росії, Франції та Німеччини провели розмову без Президента України Володимира Зеленського. Політик заявив, що ставиться до цього спокійно.

Президент Франції Еммануель Макрон, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та російський лідер Володимир Путін говорили без Зеленського, оскільки питання України не було на порядку денному.

Про це заявив лідер української делегації для участі у Тристоронній контактній групі.

Я не вважаю це причиною для невдоволення. Тому що Путін, Меркель та Макрон обговорювали питання не лише України. Вони порушили питання України, однак його не було на порядку денному,– пояснив Кравчук.

Він додав, що про невдоволення можна було б говорити тоді, коли б питання Донбасу було на порядку денному. “Однак цього не було. Тому я ставлюся спокійно”, – сказав політик.

Крім цього, голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук спростовує інформаційні вкиди, які робить Росія. Кремль вкотре звинувачує в ескалації Україну.

Теперішня реакція Кремля на звинувачення в ескалації була типовою: мовляв, у всьому винна Україна. Втім, голова української делегації ТКГ заявляє: втомився від цієї брехні.

Що каже Кравчук про ескалацію на Донбасі

Кравчук в прямому включені в ефір розповів про жахливий напад і обстріли біля Шумів, де загинули 4 військових. Він зазначив: виходить, хто вбив цих солдат? Сама Україна, за логікою Росії?

Перший президент зазначив: постійно перебуває в контакті з Дрнбасом і бачить, яка там ситуація. Втім, причиною цього всього не є Україна, адже українських військ на території Росії немає. А ось територія України – окупована.

У цих умовах окупант перебуває на території України і створює ілюзію. За нею виходить як? Україна сама створює провокацію, сама себе окупувала, сама веде війну. Вибачте, я втомився від цієї брехні, – емоційно сказав Кравчук.

Ситуація на Донбасі

За минулу добу окупанти 21 раз обстріляли наші позиції – є поранені українських захисників.

Вони обстрілювали не лише позиції ЗСУ, але й гатили у цивільних районах Красногорівки. Внаслідок ворожих обстрілів, двоє українських воїнів і цивільна особа отримали поранення.

Днями раніше Росія почала стягувати армію до кордону з Україною. Українські розвідники попередили, що Кремль може готуватися до ескалації конфлікту на сході України.

Крім того, держава-агресор під виглядом навчань вже підняла військову авіацію в регіонах, що межують з нашим кордоном.