Поки міністр тільки написав заяву.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін написав заяву про відставку. 

Про це він повідомив у п'ятницю, 17 травня, біля будівлі МЗС, оприлюднивши відео у своєму Facebook.

"Як я і обіцяв, щойно написав заяву про відставку. В понеділок в день інавгурації спрямую її до Верховної Ради і до нового президента України. Я вважаю, що це правильно, правильно по-людськи, правильно з точки зору нормальної політичної культури, оскільки врешті решт нам вона потрібна", – сказав Клімкін. 

Він додав, що заздалегідь проінформував про своє рішення новообраного президента Володимира Зеленського. "У нього [Зеленського] має бути право на свою зовнішньополітичну команду, на побудову зовнішньополітичної стратегії, але я сказав йому, що готовий допомагати там, де буде потрібно, і там, де збігаються наші принципи і наше бачення", – додав Клімкін.

Він також сказав, що ухвалив це рішення вже давно. Водночас, коментуючі плани на майбутнє, Клімкін розповів, що планує йти у політику,  до Верховної Ради, з командою, з якою він поділяє "цінності, принципи, емоції і бачення, як іти далі". 

Нагадаємо, 16 травня заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв підтвердив інформацію про свою відставку. Того ж дня віце-спікер, уповноважена президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що подала у відставку з посади уповноваженої та представника України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську. Геращенко заявила, що готова допомагати новому президенту у питаннях, пов'язаних із групами перемовників у Мінську.

До цього чинний президент Петро Порошенко 11 травня звільнив ще одного заступника голови своєї Адміністрації Олексія Філатова. Чутки про звільнення Філатова з'явились ще на початку квітня поточного року. Указ прогнозували 21 квітня, однак тоді в АПУ чутки спростовували. 

Крім того, на початку травня міністр закордонних справ України Павло Клімкін пообіцяв запропонувати обраному президенту Володимиру Зеленському свою відставку. Втім, поки цього він не зробив і залишається на посаді.